Sinoć (06. rujna 2012. godine) u Novoj Gradiški rukometašice Slavonke ugostile su članice Rukometnog kluba “Gradiška” iz susjedne Bosne i Hercegovine i pobjedile 21:19. Riječ je o prijateljskoj pripremnoj utakmici za predstojeću sezonu u 3. HRL (istok).

Odmah početkom utakmice bilo je vidljivo da su igračice “teških nogu” i “tvrdih ruku”, što je i normalno za ovu razinu priprema. Dokaz je prvi gol koji su domaće igračice postigle u petoj minuti, a gošće odmah odgovorile. Igralo se gol za gol cijelo prvo poluvrijeme koje je završeno rezultatom 7:6. Drugi dio igre bio je puno dinamičniji, ali s puno tehničkih pogrešaka, što je i primjereno nastupnoj utakmici priprema. Gošće su u 2. poluvremenu imale četiri rezultatska izjednačenja, dok su domaće igračice ostali dio igre vodile. Utakmica je završila pobjedom Slavonke 21:19 iako je naravno rezultat u pripremnom periodu najmanje važan. Spomenimo i kako je dogovorom trenera obje ekipe utakmica odigrana po sistemu 2×25 minuta.
Savonka je igrala u sastavu: Sokić, Španović, Stroleni, Mandić, Kajtazi – 5 pogodaka (1), Remenar 1, Jurišić 1, Crnoja, Laslo 8, Malnar 1, Starčević 5, Dautović, Đakovoć i Milinović.
Slijedi gostovanje u Požegi, a zatim dvije utakmice s Kutinčankama. Ujedno će ponovno ugostiti ekipu iz BiH, a za sada su još dvije prijateljske priprene utakmice u tijeku dogovora. Pripremni period odigravanjem trening utakmica time ulazi u zadnji dio pred početak natjecanja 22./23. rujna kada Slavonka ugošćuje ekipu Petrijevaca, povratnika iz 2. HRL (sjever).

Autor: Nikola Knežević/photo: RK Slavonka