20.10.2022. godine u Slavonskom Brodu održano je  županijsko natjecanje u Krosu za djevojčice i dječake 5.- 8. razreda. Učenike OŠ Ljudevita Gaja Nova Gradiška predstavili su sljedeći učenici: Luka Ševčik, Viktor Babić, Fran Babić, Roko Petrović, Petar Vukšić, Noa Ivano Lucić i Marcel Babić, pri čemu su u mlađoj dobnoj skupini dječaci osvojili 6. mj, a oni u starijoj 8.mjesto.

Unatoč velikom trudu u izuzetno zahtjevnoj sportskoj disciplini, učenice naše škole ipak su ovaj puta bile uspješnije od dječaka. U kategoriji 7.- 8.r nastupile su Lara i Tina Jurišić, te Nika Vlaović, pri čemu su osvojile odlično 2. mj. i za 10 bodova propustile odlazak na državno natjecanje, ali  zato su u tome uspjele naše male atletičarke predvođene Dorom švaić, Iris Brkanac, Nolom Babić i Mijom Kuštrin.

Djevojčice su osvojile zlatnu medalju i izborile odlazak na državno natjecanje u Poreču 24.11.2022. Mentori su učitelji Gordan Pribanić i Marina Holenda. Svim učenicima iskrene čestitke, a djevojčicama želimo svu sreću. Sigurno smo da će na najljepši mogući način pronijeti glas o našoj školi i našemu gradu!

Fotografije i tekst: učiteljica Marina Holenda OŠ Ljudevita Gaja Nova Gradiška