U subotu i nedjelju 10. i 11. rujna 2016. godine u organizaciji Teniskog kluba „Požega“ na teniskim terenima u Požegi odigran je teniski turnir parova 1.Vinicijanovićev memorijal. Turnir se nalazi u službenom kalendaru natjecanja Hrvatske unije tenisača za 2016. Godinu iz HUT TOUR serije 1000 i boduje se za rang listu HUT-a.

Najuspješniji iz redova novogradiščana bio je Ivica Kožulj koji je osvojio prvo mjesto u pojedinačnoj kategoriji gospoda 18-45 pobijedivši u finalu Brunu Grošića iz Požege rezultatom 6:3, 2:6, 11:9.

U kategoriji parova gospoda -45 drugo mjesto osvojili su novogradiščani Davorin Lončarić i Vedran Piškulić koji su poraženi u finalu od para iz Požege u sastavu Bruno Grošić / Ivan Glasnović rezultatom 4:6, 7:6, 9:11.

Drugo mjesto osvojio je i naš par u sastavu Aleksandar Jović / Alen Ivanović u kategoriji parova gospoda 45+. Na turniru je još nastupio i novogradiški tenisač Ivica Magdić koji je poražen u ¼ finalu pojedinačnog natjecanja od Ivica Kožulja.