Večeras (subota 24. ožujak 2012. godine) su novogradiške odbojkašice ostvarile veliku pobjedu i osvojile vrijedna 3 boda protiv Odbojkaškog kluba Marčana u utakmici odgođenog 11. kola 1. B hrvatske odbojkaške lige.

Ovo je bila utakmica u kojoj su se oba kluba izravno borila za 4. mjesto na prvenstvenoj tablici 1. B hrvatske odbojkaške lige. I Marčana i Nova Gradiška ušle su u utakmicu s istim brojem bodova, no Novogradiščanke su ovaj put osim odlične prikazane igre imale i dodatnu prednost domaćeg terena. Čista pobjeda od 3:0 u setovima, na radost svih igračica i brojnih navijača koji su vjerno navijali za svoj omiljeni klub i ove večeri.

Utakmica je počela boljom igrom Marčane i vodstvom od nekoliko bodova prednosti sve do izjednačenja na 7:7. Izjednačenje nije dugo trajalo, te su se gošće nakratko opet odmaknule da bi se sredinom seta došlo do drugog izjednačenja. Rezultat je bio 15:15 i tada Novogradiščanke pokazuju svoje pravo lice, iskusnost i kvalitetu, te se odličnom igrom rezultatski polako odvajaju od Marčane i privode set kraju. Odlična obrambena i napadačka igra naših i prvi set završava rezultatom 25:19.

Drugi set je počeo slično kao i prethodni, vodstvom gošći, da bi sjajnom igrom naših, pogotovo kapetanice Iris Ivaniš, Novogradiščanke sitgle do izjednačenja na 9:9. Rezultat se okreće u korist domaćih odbojkašica sjajnim servisima i napadima, te se naše opet sjajnom serijom osvojenih bodova kao i u prvom setu odvajaju od gošći i osvajaju drugi set 25:18.

Treći set je bio najneizvjesniji na utakmici. Počeo je sa odličnom igrom s obje strane mreže, te je dogodio niz izjednačenih rezultata sve do 12:12, kada gošće pojačavaju tempo igre i prelaze u vodstvo i to s nekoliko bodova prednosti. I kada se mislilo da je set njihov, kod 17:20 za Marčanu, naše igračice sjajnom igrom izjednačavaju na 20:20 i tada se događa prava neizvjesnost. No, sjajnom igrom Iris Ivaniš, Karle Glasnović i Anje Barać koje postižu nekoliko ključnih bodova zaredom Novogradiščanke su slavile 25:22, odnosno sveukupno 3:0, što je, ponovimo još jednom, iznimno bitan rezultat i nova 3 boda, jer su naše igračice tehnički osigurale 4. mjesto u 1. B hrvatskoj odbojkaškoj ligi jedno kolo prije kraja sezone 2011/2012. Treba pohvaliti i igru Antonije Mlinac koja je u ključnim trenucima sa svojim servisima „nervirala“ gošće, a tradicionalno kao i na svakoj utakmici odlična je bila i Marina Vidošić na poziciji libera.

Večeras, nažalost, nije igrala standardna igračica Kristina Pilaš koja je ovog tjedna ozljedila koljeno na treningu i neće moći igrati niti zadnju utakmicu ove sezone. S druge strane, srećom, ozljeda je došla na kraju sezone. Želimo joj što skorije ozdravljenje, te povratak na parket. Ujedno čestitamo i 17. rođendan kapetanici ekipe Iris Ivaniš koja se večeras pokazala u svojem najboljem svjetlu.

Nakon utakmice razgovarali smo s trenerom Novogradiščanki Damirom Runjašem koji je utakmicu prokomentirao sljedećim rječima:

Kao što smo već i napomenuli do kraja sezone je ostalo još jedno kolo, a Novogradiščanke igraju sljedećeg vikenda opet kod kuće i dočekuju članice Odbojkaškog kluba “Brda”, koje su prikazanom igrom i prema statistikama jedna od najlošijih ekipa ove sezone. Stoga, poziv svim ljubiteljima odbojke da dođu i sljedećeg vikenda u Dvoranu elektrotehničke i ekonomske škole Nova Gradiška, te se sa svojim navijanjem dostojno oproste od svojih “miljenica” za ovu sezonu.

Autor: Nikola Knežević