Povodom 50 godina postojanja kluba, te u spomen na pokojnog predsjednika Stanislava Stuburića – Stubu, jučer je na Starom Polju u Davoru odigrana revijalna utakmica između NK “Posavac” Davor i legendi vatrenih.

U odličnoj atmosferi i pred više od 1000 posjetitelja seniori “Posavca” nadigravali su se protiv bivših hrvatskih reprezentativaca koje je s klupe vodio Zorislav Srebrić. Zahvaljujući bivšem igraču i legendi Ivici Oliću, koji je prve korake napravio upravo u Davoru, na Starom Polju gledatelji su uživali u nogometnim čarolijama velikana poput Ivice Olića, Nike Kranjčara, Josipa Šimunića, Vedrana Ćorluke, Marija Mandžukića, Igora Bišćana i ostalih naših velikana.

Već od samog početka legende vatrenih pokazale su da unatoč nogometnoj mirovini u njima još ima vatre. U 21. minuti Mandžukić je doveo vatrene u vodstvo od 0:1, a već u 26. Kranjčar je povisio na 0:2. Ni nakon zaostatka od 2 pogotka domaćini se nisu predavali, a da “Posavac” ima kvalitete pokazali su u 29. minuti kada Tin Čmelješević smanjuje na 1:2, a već 3 minute kasnije Matija Matošević pogađa za 2:2. Ipak u 35. minuti Mario Mandžukić vatrene ponovno dovodi u vodstvo i na poluvrijeme se odlazi s NK “Posavac” Davor – Legende vatrenih 2:3.

U nastavku utakmice nastavilo se s nadigravanjem, lijepim potezima i akcijama, nakon čega su došli i golovi. U 68. minuti Luka Gelemanović rezultat vraća u neizvjesnost pogađajući za 3:3. Pokušavali su domaćini doći i do vodstva s nekoliko lijepih prilika. Da je klasa vječna potvrdio je Mario Mandžukić svojim trećim golom na utakmici u 71. minuti kada donosi novo vodstvo vatrenima od 3:4, a točku na i ove “nogometne ljepotice” postavio je u 74. minuti Miro Bičanić za konačan rezultat NK “Posavac” Davor – Legende vatrenih 3:5.

Tijekom cijele utakmice navijalo se za nogomet, podrška domaćima i vatrenima trajala je cijelu utakmicu. Na svoje su došli i oni najmlađi. Ivica Olić i društvo još su jednom pokazali da su prije svega veliki ljudi, dugo nakon utakmice slikali su se i dijelili autograme, a možda upravo ovakvi događaji i iskustva bude poticaj nekima od mladih koji će krenuti stopama svojih idola.

“Nakon 50. godina postojanja i djelovanja došlo je vrijeme da obilježimo tu obljetnicu na dostojanstven i prikladan način. S našim Olićem i svim vatrenima koji su danas došli uveličati naš rođendan, ali i odličnom atmosferom velikog broja posjetitelja, proslavili smo  ovaj dan na jedan poseban i veliki način. Zahvaljujem se svima, a posebno našem Oliću koji je još jednom pokazao koliko voli svoje mjesto i svoj prvi klub.” – rekao je predsjednik kluba Davor Benić

-“Dugo sam s dečkima planirao da ovdje napravimo nekakvu utakmicu. Dok sam bio aktivan nije bilo puno prilika, ali sada za ovu veliku obljetnicu smo uspjeli. Posebno sam oduševljen koliko je došlo ljudi i ono najvažnije koliko je djece došlo, to je ono što me posebno raduje i ne samo mene već i sve nogometaše koji su danas ovdje došli. Također mi je drago što su dečki oduševljeni i s infrastrukturom našeg kluba.” – naveo je Ivica Olić

Osim 50. obljetnice kluba, jedan od razloga organizacije ove utakmice je i pokojni predsjednik Stanislav Stuburić – Stuba, koji je Oliću bio i prvi trener:

-“Pokojni predsjednik je prije svega bio moj veliki prijatelj i to je jedan od razloga zašto je došla ideja da se organizira ova utakmica, jer je bio nogometni fanatik, prije svega kluba “Posavca”, ali i mene. Nažalost vrlo je rano i otišao i to nas je sve pogodilo, ali znam da bi on bio posebno sretan zbog ove utakmice.” – dodao je Olić