Sinoć se u novogradiškoj Dvorani Elektrotehničke škole događala prava drama u utakmici 13. kola 1. B hrvatske odbojkaške lige između domaćih novogradiških odbojkašica i članica Odbojkaškog kluba Drenova.

Novogradiščanke nisu dobro ušle u utakmicu, te su na samom početku gubile s nekoliko bodova, da bi to krajem prvog dijela prvog seta stigle i održavale minimalnu prednost. Na kraju seta su se još više odvojile što Drenovljanke nisu uspjele stići, te prvi set dobivaju naše s 25:21. U drugom setu slična priča i sličan rezultat, Novogradiščanke su bile uspješnije 25:22.

No, najgore tek dolazi. Novogradiščanke zaredom gube 2 seta 13:25 i 16:25, ali ne zahvaljujući pretjerano dobrom igrom gošći nego greškama naših koje su zbog toga zaostajale s puno bodova za Drenovom, te je bilo nemoguće stići veliku prednost. Većina naših napada je blokirano od strane Drenovljanki, trener Nove Gradiške Damir Runjaš je pokušao napraviti nekoliko izmjena, no beuzspješno i nakon rezultata 2:2 u zadnjem setu se dogodila prava drama. Gostujuće odbojkašice, ohrabrene osvajanjem 3. i 4. seta, odlično su ušle u zadnji set i u jednom trenutnu vodile 11:6. I kada su mnogi mislili da je sve gotovo, naše odbojkašice su zadnjim atomima snage napravile preokret s nekoliko odličnih poteza i servisa. Prilikom rezultata 13:13 Novogradiščanke osvajaju ključni bod i nakon nezadovoljstva i protesta gošći na odluku linijske sutkinje, Drenovljanke u ključnom trenutku griješe, a naše odbojkašice iskorištavaju meč loptu i osvajaju zadnji set 15:13 za prvu domaću pobjedu ove godine.

Ključna je bila izmjena pri kraju zadnjeg seta, kada je Franka Zubović zamjenila Luciju Dautović što je bio pun pogodak. Treba istaknuti i odličnu igru libera Marine Vidošić koja je bila definitivno najbolja igračica na terenu. Bila je to zaista stresna utakmica za svakog gledatelja, pogotovo za trenera Damira Runjaša koji je jučer i slavio svoj rođendan. Sljedeće kolo naše odbojkašice putuju u Šibenik koji je bez obzira na trenutno prvo mjesto na tablici dosta oslabljen zbog teške financijske situacije u klubu, što je i dokaz ovotjedni poraz od Dubrovnika 3:2 u gostima.

Autor: Nikola Knežević