Antonio Blažeković, vozač Kreator Racing MX Teama, prvak je Hrvatske u Supercrossu u klasi SX50!

OSIJEK

Nakon uspješno odrađene posljednje utrke u Osijeku prošle nedjelje, Antonio je velikom pobjedom uvjerljivo zauzeo najvišu stepenicu pobjedničkog postolja u ukupnom poretku supercross prvenstva! Osječku utrku završio je ispred svojih sportskih rivala Darija Plantaša i Enole Šamu. Velike čestitke našem Tonyju i njegovoj obitelji!

Čestitke idu i još jednom natjecatelju Kreator Racing MX Teama, Matiji Šterpinu, koji se okrunio titulom viceprvaka u klasi SX65, dok su preostali članovi tima, Nikola Hranić i Šimun Ivandić, vozili svega dvije, odnosno jednu utrku supercrossa kao dobar trening za predstojeće finale motocross sezone.

ZABOK
U klasi MX50, dvije pobjede i 50 bodova zgrabio je Antonio Blažeković. Vodeći vozač u ukupnom poretku Prvenstva Hrvatske za klasu motocikala s najmanjom kubikažom još je jednom pokazao da mu u ovoj sezoni nema ravnoga. U obje vožnje pokazao je sigurnost i brzinu, na koju njegovi konkurenti nisu mogli odgovoriti. Crveni startni broj namijenjen vodećem vozaču u klasi, ostaje na Antonijevom motociklu i do jesenskog dijela natjecanja.

RAKOV POTOK
Za prikupljanje bodova zadužen je bio, kao i uvijek, nepogrešivi Antonio Blažeković. Vozač s crvenim startnim brojem u klasi MX50 na stazi Draga je osvojio maksimalnih 50 bodova i dodatno učvrstio svoje vodstvo u poretku. S 241 bodom na najboljem je putu prema svom prvom naslovu prvaka Hrvatske.

KOZAREVAC
U klasi MX50 ponovno dominacija Antonija Blažekovića. Mladi vozač iz Nove Gradiške drugu utrku zaredom osvojio je maksimalnih 50 bodova i njegova pobjeda niti u jednom trenutku nije bila ugrožena. U ukupnom poretku Prvenstva Hrvatske također je vodeći sa 191 osvojenim bodom.

PETRINJA
U klasi MX50 slavio je Antonio Blažeković, koji je uvjerljivom vožnjom namašio najvećeg suparnika Darija Plantaša i osvojio prvo mjesto u obje vožnje. Antonio, koji je aktualni viceprvak u klasi, na dobrom je putu prema prvom naslovu u karijeri.

Izvor: ovdje

Autor: RADIO NG