Seniori MNK “NG-Unitas”  u 13.kolu 2.HMNL Istok dočekali su MNK “Bata” Borovo i upisali treći poraz na domaćem terenu.

Za istaknuti je sportski potez domaće momčadi koja je mogla dobiti utakmicu bez igre, odnosno za “zelenim stolom”  jer je gostujuća momčad  zakasnila na zakazani početak utakmice čak pola sata.

Bez obzira na kašnjenje gostiju, utakmica je odigrana i to u korist momčadi iz Borova. Domaćin je bolje otvorio utakmicu i već u 5.minuti pogotkom T.Barišića poveo sa 1:0. Iako je u nastavku utakmice domaća momčad stvarala, ali i promašivala brojne brojne prilike, gosti su u 13.minuti okrenuli rezultat na 1:2.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti i već u 22.minuti vodili s rezultatom 1:3. K.Jakić brzo nakon zgoditka gostiju smanjio je rezultat na 2:3. Trener domaćina uz česte izmjene diktirao je tempo i pokušavao doći do poravnanja računa, no brojni promašaji i pogođene vratnice donijeli su neoprezne greške u obrani što su iskoristili gosti i do 35.minute okrenuli rezultat na 2:5. U 39. minuti D.Batalo postigao je pogodak za konačni rezultat utakmice između MNK “NG-Unitas” – MNK “Bata Borovo” 3:5.

Za pohvalu su i sportsko ponašanje, te vrlo mali broj prekršaja kako domaće, tako i gostujuće momčadi.

Za MNK “NG-Unitas” igrali su: S.Bakunić, D.Batalo, T.Barišić, K.Jakić, D.Bakunić, M.Vlaović, K.Kotarski, V.Blažević, H.Franić, M.Blažević