NK “Mladost” iz Cernika ugostio je prošlogodišnjeg pobjednika 3. HNL-istok ekipu “BSK” iz Bijelog Brda u sklopu 2. kola natjecateljske sezone 2012./2013.

Utakmica je počela u odmjeravanju snaga i vidjelo se da obje ekipe pokazuju respekt prema protivniku. Iako je “Mladost” Imala blagu terensku inicijativu i nešto veći posjed lopte u prvom poluvremenu, prvi do ozbiljnije prilike dolaze gosti. Već u 5. minuti sudac Šikić dosuđuje slobodan udarac za “BSK” sa ruba kaznenog prostora, no gosti loše izvode udarac i pomoćnik Jurišić pokazuje zaleđe.

U 21. minuti susreta, nakon što je Milan Rakić (BSK) rukom zaustavio loptu, Šikić dosuđuje slobodan udarac za domaće sa udaljenosti od 22. metra. Izvođač je bio Ivan Kalić koji preciznim udarcem u gornji lijevi kut gola pokušava dovesti “Mladost” u vodstvo, no vratar Pintarić (BSK) odličnom obranom pokazuje vrhunsku formu na početku sezone.

Do kraja prvog dijela utakmice prilike su se izmjenjivale na obje strane, ne bez promjene rezultata pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 0:0.

Nakon odmora obje ekipe su krenule po tri boda, a prvi pogodak postižu gosti u 66. minuti. Gosti izvode slobodan udarac izvan šesnaesterca direktnim udarcem na gol. Golman Kao bio je spreman na udarac i odbio loptu, no na odbijenu loptu natrčao je Barišić i doveo (BSK) u vodstvo.

Nakon primljenog pogotka “Mladost” se ne predaje. Već u 76. minuti Dario Terzić izjednačuje rezultat. Vlaović dolazi sa lijeve strane i ubacuje loptu u kazneni prostor, a Terzić natrčava na ubačenu loptu i podiže na noge okupljene gledatelje.

U 84. minuti Šikić dosuđuje kazneni udarac za domaće. Unutar kaznenog prostora sa leđa je srušen Terzić a siguran realizator bio je Lukšić koji preciznim udarcem u lijevi kut gola dovodi domaćine u vodstvo.

Do kraja utakmice gosti su imali priliku izjednačiti u nekoliko navrata udrarcima iz kornera i dugim su loptama pokušavali ostvariti brzu kontru, no domaći su uspjeli sačuvati mrežu i zasluženo doći do prvih ovosezonskih bodova.

Sastav “BSK”-a: 12. Denis Pintarić, 2. Borna Barišić, 4. Milan Rakić, 7. Ratko Vajić (od 58. minute br. 10 Bojan Milovanović), 9. Marijan Nikolić, 13. Dino Krolo, 15. Mato Grgić, 17. Josip Tunjić, 18. Žarko Poznić (od 46. minute br. 8. Miran Horvat), 21. Jakov Filipović, 22. Dejan Prijić. Pričuve: 1. Antonio Šarić, 5. Saša Kuburić, 20. Aleksandar Glamočak, 23. Mario Vratović, 24. Goran Đuranović.

Sastav “Mladost”-i: 12. Marko Kao, 2. Josip Jelančić (od 72. minute br. 16. Damir Jurić), 3. Ivan Kalić, 4. Antoni Širić (od 70. minute br. 18. Krunoslav Dubravac), 5. Matej Vlaović, 6. Ivica Lukšić, 7. Alen Akmačić, 8. Goran Mulac, 9. Danijel Bungić, 10. Miljenko Kumić (od 85. minute br. 17. Dejan Gajić), 11. Dario Terzić. Pričuve: 13. Hrvoje Jozić, 14. David Gubić, 15. Edi Terzić, 16. Damir Jurić.

Utakmicu su sudili glavni sudac Sebastijan Šikić (Županja), 1. pomoćni Nikola Jurišić (Požega), 2. pomoćni Mate Dujmić (Vinkovci) i 4. sudac Mario Adžijević (Pakrac).

Autor: Marko Šimić