Na gradskom stadionu  Športskog parka “Ivo Petranović” jučer su odigrane finalne juniorske i seniorske utakmice Kupa Nogometnog Središta Nova Gradiška. Pobjedničke pehare kući su ponijeli juniori NK “Posavac” iz Davora i seniori NK “Batrina” iz Batrine.

Završnica Kupa NSNG započela je finalnom utakmicom između prošlogodišnjih pobjednika NK “Sloga” Nova Gradiška i viceprvaka NK “Posavac” Davor. Pod sudačkom palicom glavnog sudca Filipa Cindrića, te pomoćnih sudaca Zvonimira Topčića i Tomislava Grgića i pred velikim brojem navijača nogometaši obje momčadi davale su na terenu najbolje od sebe. Očekivanu reprizu prošlogodišnjeg finala, u kojoj je NK “Sloga” pobjedila NK “Posavac” rezultatom 2:1, promijenili su nogometaši iz Davora i okrenuli finale u svoju korist s istim rezultatom. Bio je to pravi revanš u kojem već u 27. minuti Dominik Brlić ostvaruje prvi zgoditak za NK “Posavac”. U istoj minuti igrač NK “Sloge” Leo Jurišić ugrožava protivnički gol, no pogađa samo prečku. Lopta se na nesreću nogometaša “Sloge” odbija, dolazi u noge Daria Škvorčevića koji munjevitom kontrom, samo minutu nakon prvog zgodika, postiže pogodak i povećava vodstvo NK “Posavca” na 2:0. Ostatak prvog poluvremena prolazi bez značajnijih ugrožavanja golova. U drugom poluvremenu napetost se diže, jer domaćini NK “Sloga” imaju nekoliko prilika zatresti protivničku mrežu. Filip Bungić u 54. minuti postiže zgoditak za svoju ekipu i time smanjuje rezultat na 2:1. Fair i korektnim suđenjem glavnog sudca, u 57.minuti,  dolazi do isključenja Stjepana Matoševića, igrača iz Davora zbog nesportskog ponašanja. Ostatak utakmice odvija se i dalje u pozitivno nabijenoj atmosferi, no bez obzira na igrača više i dobre prilike ispred protivničkog gola,”Slogašima” ne polazi od ruke postići zgoditke.  Time finalna utakmica završava rezultatom 2:1 za NK “Posavac” i u Davor odlazi pobjednički pehar. Pehare i medalje za prvo i drugo mjesto igračima NK “Sloga” i NK “Posavac” uručili su predsjednik Nogometnog Središta dr. Damir Japundžić i podpredsjednik Nogometnog Središta Krunoslav Hofer.

Nakon finala juniora, na teren su izašle seniorske momčadi NK “Batrina” iz Batrine i NK “Slavonac” iz Nove Kapele. Uslijedilo je još jedno uzbudljivo finalno nadmetanje Kupa NSNG pod budnim okom glavnog sudca Zdenka Mergeduša te pomoćnih sudaca Roberta Vukšića i Zvonka Severinca. U 34.minuti NK “Slavonac” zgoditkom Marjana Mihaljevića postiže vodstvo 1:0. Ostatak utakmice, kako prvo, tako i drugo poluvrijeme prolaze uzbudljivo no bez većih opasnosti za mreže golmana sve do zadnje minute utakmice. Naime, u 90. minuti igrač NK “Batrine” Martin Vlaović izjednačuje rezultat. Time je NK “Batrina” izborila izvođenje jedanaesteraca.

Izvođači jedanaesteraca za NK “Slavonac” bili su: Kovačević, Ralašić i Mihaljević Marjan koji ujedno i postižu zgoditke. Dok to ne uspijeva Knetoviću, Mariću i Babiću. NK “Batrina” kao svoje izvođače jedanaesteraca šalje: Renku, Martina Vlaovića, Dubravca i Pranjića koji jednim golom više od protivnika ostvaruju pobjedu u finalu Kupa NSNG. Naravno, bilo je i neuspjelih jedanaesteraca u za NK “Batrinu” u nogama Ocvireka i Ivana Vlaovića.

Pobjedničke medalje i pehar prvoplasiranom NK “Batrina” uručili su predsjednik Nogometnog Središta dr. Damir Japundžić i gradonačelnik Vinko Grgić, Dok je utješne medalje i pehar za drugo mjesto nogometašima NK “Posavac” zajedno s predsjednikom NSNG uručio saborski zastupnik Davor Vlaović.

Autor: Lora Jurišić