Prava nogometna poslastica, utakmica vrhunske kvalitete, odigrana je jučer nogama igrača NK “Sloga” u prijateljskoj utakmici protiv hrvatskog prvoligaša NK “Osijek” na stadionu Športsko rekreacijskog centra “Ivo Petranović”.

Čelni ljudi novogradiške “Sloge”, ujedno i dugogodišnji prijatelji te nekadašnji suigrači trenera nogometnog kluba Osijek, Zorana Zekića, pozvali su ovoga nekada vrsnog nogometaša, sada uspješnog trenera zajedno s njegovom vrhunskom momčadi u Novu Gradišku na prijateljsku utakmicu. Tim činom osim što su osigurali svojim igračima vrhunski trening protiv ekipe koja je ove godine igrala utakmice europskih razmjera, ali na žalost nesretno ispala u zadnjem pretkolu Europske lige, čelnici NK “Sloga” svim ljubiteljima nogometa pripremili su uistinu priliku za uživanje u nesvakidašnjoj nogometnoj poslastici. U vrhunskom nogometu uživala su i poznata lica novogradiške političke i društvene scene, gradonačelnik Vinko Grgić, zamjenik gradonačelnika za društvene djelatnosti Borislav Vidošić, vijećnik Vlatko Greiner, te brojni drugi. Za one najmlađe nogometaše i one koji će se tek okušati u tom sportu organizirani su popratni sadržaji. Prije utakmice kratak trening odradili su osječki nogometaši na čelu s Markom Malenicom, nekadašnjim igračem NK “Sloge” upravo sa “Sloginim” najmlađim igračima, dok su za vrijeme poluvremena imali prilike okušati se u raznim igrama i osvojiti nagrade NK “Osijek”.

Gotovo ravnopravno prvoligašima parirala je novogradiška “Sloga” više od polovice utakmice. Već u 5. minuti domaća momčad imala je priliku zatresti mrežu “Osijeka”. Na centaršut Mateja Vlaovića, Bokan glavom pogađa stativu. Samo nekoliko minuta kasnije “Slogaši” ponovno ugrožavaju osječane. Prvo D.Bungić,a zatim Severović imaju prigodu za zgoditkom, no iskusni vratar Antolović brani svoja vrata. Nakon pogreške Bokana, Grezda izbija sam pred domaćeg vratara, koji padom u noge spašava napad na gol. Gostujuća ekipa u nekoliko navrata preciznim udarcima Alena Grgića pokušava doći u vodstvo,ali raspoložen je vratar Maričević. U 34. minuti Osijek je postiže svoj prvi pogodak. Pušić pronalazi Marića koji sa 18 metara, jakim udarcem, postiže krasan gol. Momčad NK “Sloga” izjednačuje u 53. minuti. Lopta udara u ruku gostujućeg igrača, nakon čega sudac dosuđuje kazneni udarac. Siguran je iskusni nekadašnji prvoligaš Matej Vlaović i s lakoćom postiže zgoditak. Nakon izjednačenja domaćina, gosti preuzimaju inicijativu na travnjaku. U brzom kontranapadu Alen Grgić pronalazi Grezdu koji prebacuje do Marića koji zabija gol za vodstcvo. Samo nekoliko minuta kasnije Grezda pronalazi Alena Grgića, koji snažnim udarcem povećava rezultat na 1:3 za Osijek. Na proigravanje Marića i Žaper se upisao u listu strijelaca pogodivši mrežu domaćina za 1:4. Na 1: 5 povisio je Grezda iskorstivši pogrešku mladog Jurišića. Utakmicu je zaključio Ikić preciznim udarcem sa 16 metara, potvrdivši time dominaciju prvoligaša nad “Slogašima” igračima četvrte lige krajnjim rezultatom 1:6.