Jučer je NK “Sloga” Nova Gradiška u susretu protiv NK “Slavonac” u Tenju odigrala 16.kolo Međužupanijske nogometne lige Slavonije i Baranje, odnosno prvo kolo proljetnog dijela sezone.

Unatoč činjenici da je “Sloga” bila gostujuća ekipa, nije se dala obeshrabriti i sezonu je otvorila nadmoćnom pobjedom 4:0, zgrabivši odmah u startu 3 boda.

Fantastičnom igrom u prvom poluvremenu, zahvaljujući dobroj suradnji i motiviranosti igrača, te spretnim nogama strijelaca NK “Sloga” je ostvarila vodstvo nad nogometašima iz Tenje rezultatom 2:0. Za prvi gol zaslužan je kapetan momčadi Matej Vlaović, koji je spretnim izvođenjem kaznenog udarca zatresao mrežu golmana “Slavonca”. Drugi gol za “Slogaše” postigao je pak glavom Filip Bungić iskoristivši loptu iz kornera.

Početak prvog poluvremena nije krenuo idealno za novogradiške nogometaše, opušteni zbog vodstva meko su krenuli u igru te dozvolili da im nogometaši “Slavonca” ozbiljno zaprijete pred golom. Usprkos pritisku momčadi domaćina, sigurna je novogradiška obrana na čelu s golmanom Markom Maričevićem koji svaki nasrtaj na svoj gol uspješno sprječava.

Kako je drugo poluvrijeme odmicalo tako se u igri dizala i ekipa “Sloge”. Strijelci Ivan Blažević i Ivan Kašljević napravili su reprizu prvoga poluvremena što se tiče broja zgoditaka. Prvo je Blažević iskoristio nespretnu reakciju vratara i igrača iz Tenje, te postigao zgoditak za rezultat 3:0. Zatim je Kašljević pogotkom glavom na ubačaj Turkalja, zaključio pobjedu povećavši rezultat na 4:0.

Otvorenje proljetne sezone za nogometaše NK “Sloga” nije moglo započeti bolje. Sljedeći susret odigrat će nadolazeće subote kada će kao domaćini dočekati NK “Zrinski” iz Jurjevca. S obzirom na to da je NK “Sloga” prošlu polusezonu završila bez poraza na domaćem terenu, očekuje se jednako uspješan nastavak i ove polusezone.

NK “Sloga” Nova Gradiška nastupila je u sastavu: Maričević, Bokan, Kulundžić, Kašljević, Menegoni (Severović), Ivanović (Turkalj), Vlaović Mario, Vlaović Matej, Blažević (Jurišić), Marjanović (Blazina), Bungić (Ćelepirović)

NK “Slavonac” Tenja nastupio je u sastavu: Perković, Bošnjak, Škarica, Radojčić (Rajndl), Bilušić (Pranjić), Rebrina (Buljević), Balaš, Vladić, Musa (Grec), Nađ (Tkalec), Čaić