U 7. kolu 2. hrvatske rukometne lige (sjever) članovi Rukometnog kluba “Nova Gradiška” gostovali su u Ivancu kod trenutno prvoplasirane ekipe RK “Ivančica Ivanec” i ostvarili veliku pobjedu rezultatom 35:41 (20:17).

Naši rukometaši odigrali su jednu izvanrednu utakmicu, bio je brzi tempo igre i s jedne i druge strane. Novogradiščani su ušli u utakmicu hrabro, borbeno i do 25. minute vodili s jedan do 2 gola razlike, tada su imali mali pad i domaćin je s 4 uzastopna gola otišao na poluvrijeme s 3 gola prednosti. Rezultat je bio 20:17.
U drugom poluvremenunovogradiški rukometaši su nastavili s odličnom igrom, pojačali su obranu i njihova inače odlična vanjska linija jednostavno nije imala rješenja na agresivnu obranu. Izvanredno je branio Matej Miletić koji je u ključnim trenucima obranio nekoliko sedmeraca i zicera.
Oko 40. minute naši su poravnali rezultat i poveli, te gol za gol povećavali svoju prednost i tako ostvarili vrlo važnu pobjedu. Uspjeh je tim veći što je “Ivančica Ivanec” prvoplasirana ekipa i što je tek prvi poraz doživjela upravo od Novogradiščana.
Cijela ekipa je igrala odlično, najefikasniji u napadu su bili Filip Prša s 18 golova, te Marko Ćosić i Marko Sertić s 8.
Čestitke dečkima na pristupu, borbenosti i izvanrednoj igri.

Autor: Ivan Sertić, Nikola Knežević/photo: facebook