1.HRL SJEVER:8.kolo

RK “Nova Gradiška” -RK “Đakovo” 33-33 (14-14)

Rukometaši Đakova bolje su ušli u utakmicu i u 7 minuti vode 1-5. U nastavku Novogradišćani puno bolje igraju i u 15 minuti izjednačuju na 8-8. U završnici  1.poluvremena igra se gol za gol i na odmor se odlazi rezultatom 14-14. U 2. poluvremenu mnogo efikasnija igra Đakovčana. U 40 minuti vode 19-23, a u 47 minuti imaju najveću prednost 21-28. Nekoliko pogrešaka u napadu gostiju koriste rukometaši Nove Gradiške i u 55 minuti rezultat je 28-30, a u 59 minuti je 31-32 U dramatičnoj završnici Novogradiščani su izjednačili na 33-33 i zasluženo osvojili bod.

Za Novu Gradišku su nastupili: Miletić, Sertić(4), Orelj(4), Mihić(3), Barun(1), Jugović, Raguž(6), Zaužel(2), Ivanišević(8), Ćosić(2), Jurković(3), Rajič.

Trener: Ivan Sertićbod1

Za “Đakovo” su nastupili: Vešligaj, Ćuk, Bradarić, Perković, Tot, Kovač (5), Perlić(6), Ćurić, Knežić, Barberić, Klepo(2), Šimić(5),Filipović(7), Rotim(8), Punda.

Trener:Perica Martić

Autor: Branko Tomek