Proljetni dio natjecanja u Prvoj B hrvatskoj ligi odbojkašica starta u subotu sa dvije utakmice, a ostale 3 igraju se dan kasnije.

Šibenčanke su superiorno, bez i jednog poraza  i sa čak 7 bodova prednosti zasluženo osvojile naslov jesenskih prvakinja. Jedina su im konkurencija, ali na distanci drugi Rovinj i treća Marčana sa 18 i četvrta Drenova sa 16 bodova. Zlatnu sredinu predvode Novogradiščanke s 13 bodova, slijede Dubrovkinje sa 2 boda manje i zatim redom s bodom zaostaka do novakinja Brda na začelju.

Prvo proljetno, 10. kolo donosi derbi u Zadru gdje gostuje vodeći Šibenik, a u ostalim susretima bit će najviše zanimljivo u Rovinju i Splitu. Posebno je za nas zanimljiva utakmica u Rovinju gdje u nedjelju igraju naše odbojkašice. Rovinj je izvrsna ekipa, druge su na tablici, igra se na domaćem terenu i bit će to veliko iskušenje za Novogradiščanke. Kako nam je rekao predsjednik kluba Borislav Vidošić na okupu su sve igračice, dobro se treniralo i, iako je veliki favorit domaćin, Novogradiščanke će, sigurno je, pružiti snažan otpor, a iako je u to teško vjerovati, mogle bi I prirediti – iznenađenje!

Prisjetimo se, jesenas su Rovinjanke u 1. kolu gostovale u Novoj Gradiški i bila je to utakmica za pamćenje, jer su gošće nakon velike i dugotrajne borbe dobile prvi set s 25:22 i povele u setovima s 1:0. Drugi set bio je repriza prvog, ali su naše odbojkašice ovaj put s istim rezultatom slavile (25:22), treći set je bio sličan drugom jer su ga ponovno dobile novogradiške odbojkašice (25:20), a u četvrtom setu naše su igračice nadjačale same sebe uz frenetičnu podršku gledatelja pune dvorane i slavile s ogromnih 25:14, odnosno, odnijele veliku pobjedu nad jakim suparnicama s 3:1. Možda i sada nešto slično ponove. Ako uspiju, bit će to lijepa najava, jer u 11. kolu u Novu Gradišku dolazi isto tako vrlo jaka ekipa Marčane, kojoj treba uzvratiti za poraz od jeseni na njihovom terenu.