U subotu 29. travnja 2017. godine u organizaciji Teniskog kluba „Nova Gradiška“ na teniskim terenima „Eduard“ u Cerniku odigran je tradicionalni teniski turnir parova povodom obilježavanja vojno redarstvene akcije Bljesak. Na turniru je nastupilo ukupno 24 tenisača iz Požege, Slavonskog Broda, Lužana i Nove Gradiške. Turnir se nalazi u službenom kalendaru natjecanja Hrvatske unije tenisača za 2017. godinu i boduje se za rang listu HUT-a. U kategoriji gospoda +45 1.mjesto je osvojio teniski par iz TK“Nova Gradiška“ Aleksandar Jović / Alen Ivanović. U kategoriji gospoda -45 1.mjesto je osvojio teniski par u sastavu Marko Brčić / Jasmin Hasić koji su u finalu pobijedili par Ivica Magdić / Ivica Kožulj rezultatom 7:5, 6:2.

Tenisači će i dalje biti veoma aktivni jer se ovaj tjedan kreće sa susretima prve i druge županijske teniske lige u Slavonskom Brodu u kojima imamo predstavnike Teniskog kluba „Nova Gradiška“. Također, ove godine tenisači TK „Nova Gradiška“ će se natjecati i u 3.hrvatskoj teniskoj ligi, regija Slavonija i Baranja po prvi put jer do sada nisu mogli zbog nedostatka teniskih terena u gradu, a kako se očekuje da izgradnja istih započne, voditelj lige iz HTS-a je dozvolio da se naši tenisači konačno uključe u ovo natjecanje koje će ovu sezonu odigrati sve susrete kao gosti, a dogodine se nadamo odličnom tenisu i u našem gradu na novim teniskim terenima.