Nogometaši  novogradiške “Sloge” nakon više od desetljeća ponovno su zaigrali u višem rangu nacionalnog natjecanja, željno očekivanoj 3.Hrvatskoj nogometnoj ligi.

Nakon intenzivnih treninga i  ozbiljnih pripremnih utakmica, momčad trenera Babića vrhunski je otvorila prvo kolo 3.HNL protiv ekipe “Mladosti” iz ždralova, te svojim debitantskim nastupom na domaćem terenu opravdala ulazak u viši rang natjecanja.

Unatoč statusu “autsajdera” u usporedbi s momčadi iz Ždralova koja se već dugi niz godina održava u 3.HNL, nogometaši “Sloge” izdominirali su na domaćem travnjaku.

“Sloga” je  utakmicu od prve minute odlično započela da bi već u 5. minuti preko Gospočića imala prigodu za vodstvo,no gostujući vratar Srbljanović ipak je spasio pogodak. Premda je dominirala igra na gostujućoj polovici terena, momčad “Mladosti” u 13. minuti preko Vrbanića, a potom i u 21. minuti preko Sučića imala je prilike ugroziti domaći gol, no rezultat se nije mijenjao. U 38. minuti na centaršut Filipa Bungića, Danijel Bungić  odlično je reagirao te glavom poslao loptu pored stative. Gosti su u 40. minuti ponovno imali prigodu za zgoditkom, međutim loptu koju je uputio glavom Nikolić, domaća obrana izbila je u korner.

Na početku 2.poluvremena domaći igrači “Sloge” izborili su korner koji je izveo Blažević, čiju loptu je  Ćelepirović pokušao glavom s pet metara plasirati u gol, no gostujući vratar ponovo je spasio svoja vrata. Igrala se 60.minuta kada je Gospočić po desnoj strani prešao tri igrača, te na petercu pronašao  Danijela Bungića koji je  glavom postigao
prvi zgoditak za svoju momčad. U 81. minuti Vrbanić je s 25 metara izveo slobodan udarac, ali lopta mu je otišla
pored gola. Pomalo poljuljanu momčad “Mladosti” spretno su u nastavku utakmice nadvladali novogradiški “Slogaši” zabivši još dva pogotka. U 83. minuti za rezultat 2:0 zaslužan je bio Filip Bungić koji je sam izašao pred vratara i plasirao loptu u gol, dok je za visokih 3:0 i tri boda priču u sudačkoj nadoknadi zaokružio Bruno Menegoni poslavši loptu u vratarev lijevi kut.

Bio je ovo prvi ispit kako igrača, tako i trenera i uprave “Sloge” te vjernih navijača koji su svoji performansom dokazali da zaslužuju biti dio 3. Hrvatske nogometne lige.

Za mlade “Slogaše” nema odmora, već u srijedu ih očekuje utakmica pretkola hrvatskog Kupa protiv poznate im momčadi Nedelišće, dok će u subotu okusiti prvu utakmicu 3.HNL kao gosti, u dvoboju s Vukovarom 1991.

Za NK “Sloga”, Nova Gradiška nastupili su: Maričević, Kulundžić, Kašljević, Ćelepirović, Vlaović, Bungić D, Bungić F, Gospočić (Severvić), Blazina (Menegoni), Blažević (Jurišić), Trener: Ivo Babić

Za NK “Mladost”, Ždralovi nastupili su: Srbljanović, Markuz, Vučak, Renić, Nikolić, Pleić, Vrbanić, Sučić, Furmek (Buzuk), Kosanović (Dodaj), Šiprak (Kočiš), Trener: Nikola Papac