Jučer je na ŠRC “Ivo Petranović” odigrana šesnaestina finala Hrvatskog nogometnog kupa između domaćih nogometaša “Sloge” Nova Gradiška i prvoligaša “Istre 1961” iz Pule.

U utakmici visoke kvalitete kako to dolikuje jednom prvoligašu, ali sad već i uigranom trećeligašu, pred petstotinjak gledatelja od prvog zvižduka glavnog suca bilo je očigledno da će biti neizvjesno.

Izvrsni napadi prvoligaške “Istre 1961”, odlične obrane domaćeg vratara Kaa, fantastični zgodici gostujućih Ivančića, Traorea i Sanea, te vraćanje u utakmicu zahvaljujući mladim domaćinima Bungiću i Filipoviću oduzimali su dah kako domaćim navijačima, tako i onim putnicima namjernicima koji su zbog ove utakmice do “Sloge” potezali iz drugih gradova.

Domaća “Sloga” već u prvoj i petoj  minuti imala je prigode za vodstvo, ali siguran vratar Landeta ništa nije puštao u svoju mrežu. Igrači “Istre 1961” preko  Traorea i Sanea u nekoliko navrata ugrožavali su domaća vrata, ali rezultat je ostao nepromijenjen. Vratar Kao bio je na mjestu spasiti stvar. U 30. minuti Sane je s 15 metara snažno šutirao, no u prvom poluvremenu pored Kaa ništa ne prolazi. Najveću  priliku za vodstvo u prvom poluvremenu domaća momčad ima u 37. minuti preko mladog Daniela Bungića, čiji siguran pogodak spašava vratar Landeta.

Optimistični, euforični i motivirani kako zbog rezultata na poluvremenu, tako i zbog fantastične atmosfere na tribinama ušli su u drugo poluvrijeme domaći “Slogaši”, no “Istra” na čelu s trenerom Torresom je promijenila taktiku koja je urodila golijadom u mrežu domaćina.

Već u 48. minuti  Sane je pronašao Traorea, koji je loptu poslao prema golu, no obrana domaćina uspjela ju je izbiti u korner. “Istra 1961” u 56. minuti dolazi u vodstvo. Na dodavanje Sanea, Ivančić pogađa pod prečku. U nastavku utakmice ponovo najbolji igrač susreta Arona Sane s lijeve strane ponovno je pronašao Traorea, koji ovoga puta uspijeva zatresti mrežu domaćina i  povećati rezultat na 0:2. U 71. minuti neumorni Sane s 20 metara pogađa gredu, no ne staje dok ne zabije zgoditak, jer upravo je on taj koji vodstvo nad domaćom “Slogom” diže na 0:3. Bez obzira na reviju golova gostujućeg prvoligaša, domaća “Sloga” nije klonula. Mladi igrači Bungić i Filipović preuzimaju rizik i zabijaju golove. U brzoj kontri  preko Ciprića lopta je došla do Z.Gospočića, koji je istu proslijedio Filipu Bungiću za smanjenje rezultata na 1:3. Nadu za izjednačenjem utakmice dao je jučerašnji ponajbolji igrač “Sloge”, ovosezonsko pojačanje Marko Filipović. Na 2:3 uspio je talentirani Filipović smanjiti rezultat tako što je odbijenu loptu od obrane “Istre 1961” istoj poslao pod prečku. Spletom okolnosti, iskustva gostujućeg prvoligaša i nedostatka kako koncentracije, ali i igrača domaćina (Kulundžić je zaradio crveni karton)  gosti u samoj završnici susreta potvrđuju svoju dominaciju. Gostujući Ivančić u sudačkoj nadoknadi s 18 metara loptu je poslao pod prečku i time zaključio susret šesnaestine finala nogometnog kupa Hrvatske.

-“Nismo razočarani, dali smo najbolje od sebe, ali ipak je prvoligaški tim zasluženo odnio pobjedu. Bungić i Filipović vratili su nas u igru, no ponosan sam na sve svoje igrače, kako ove mlade, tako i one starije, izvrsno su parirali iskusnoj Istri. Teško je ostati u formi kada u 8 dana imaš 3 ozbiljne utakmice, no mi smo to uspjeli i upućujem sve čestitke kako svojim dečkima i treneru, tako i gostima iz Pule. Sada se koncentriramo dalje na ligu, no prvo nam je u interesu da se igrači odmore i regeneriraju.”- izjavio je predsjednik “Sloge” Dalibor Tutić

Ni nakon 3 godine čekanja, od posljednje šesnaestine finala kupa i utakmice protiv Hajduka, “Slogašima” nije pošlo za rukom plasirati se među najboljih 16, no dogodine se otvara nova šansa, sada “Slogi” predstoji gostujuća utakmica u Čepinu, a potom im dolazi Bjelovar.