U susretu 8.kola 3HNL NK “Sloga” Nova Gradiška na domaćem trenu, travnjaku ŠRC “Ivo Petranović”, jučer je ugostila nogometaše “Bjelovara” iz Bjelovara.

Nakon gorkog poraza i izgubljenih bodova u Čepinu u 7.kolu, “Slogaši” su kod kuće ugrabili sigurna tri boda.

U fer i korektnoj utakmici može se reći da su domaći nogometaši domaćin je zasluženo pobijedili. Iako su gosti u 10. i 11. minuti imali dobre prilike za vodstvo, najprije Bošnjak zatim Kuprešak nisu ih uspjeli realizirati. “Slogaši” su poveli u 40.minuti kada je Z.Gospočić primio je loptu od Mihića, pucao je na gol, gdje je lopta odbijena
od gostujućeg igrača prevarila vratara i ušla u gol.

U nastavku utakmice gosti su podigli razinu igre i u nekoliko navrata opasno ugrozili gol Sloge i to u 49. i 52. minuti preko Atlije i Bošnjaka. No ne samo protivnički, nego i svoj gol ugrožavali su Bjelovarčani. U 69. minuti na centaršut Filipovića, obrambeni igrač Bjelovara umalo je postigao autogol. Imao je “Bjelovar i priliku za izjednačenje”i to u
74. minuti preko Kuprešakam, no lopta je otišla pored gola.
Konačno Sloga je povela 2:0 kada je Filip Bungić loptu ubacio loptu na peterac gostiju čiji je igrač Šantalab vrhom kopačke postigao autogol i zaključuje utakmicu na radost domaćina.

Sljedećeg vikenda momčad “Sloge” ponovno čeka ispit u gostima, u subotu 13.listopada snage će odmjeriti protiv Đakovo-Croatie, dok vikend poslije slijedi pravi lokalni derbi kada “Slogašima” u goste dolazi  ekipa “Marsonije” iz Slavonskog Broda.