U utakmici 17. kola 3. hrvatske rukometne lige (istok) novogradiške rukometašice slavile su u gostima kod Ženskog rukometnog kluba “Vukovar” rezultatom 17:20 i tako se vratile kući s tri osvojena boda.

“Male zelene” su furioznim početkom utakmice, angažiranom i koncentriranom obranom i brzim protunapadom stekle prednost od 0:6. Domaće igračice prvi gol postižu tek u 12. minuti. Nakon toga slijedi pad koncentracije, brzopleti i neučinkoviti napadi, što domaće igračice koriste i na odmor se odlazi nerješenim rezultatom.

U drugom poluvremenu “Slavonka” je posložila obranu, na čelu s Marinelom Starčević i mladom lavovski raspoloženom Jelenom Jurišić, te brzim prijenosom lopte postižu zgoditke i zasluženo osvajaju bodove.

Za ŽRK “Slavonka” igrale su: Sanja Didović (3), Dora Malnar, Josipa Laslo (2), Jelena Jurišić, Marinela Starčević (2), Nikolina Mandić, Maja Milinović, Deana Remenar, Valentina Orašinović (13), Ivana Đaković. Trener: Ljiljana Zdunić.

Ovom pobjedom “Slavonka” se maknula s dna tablice s obzirom da su dva kluba (Grafičar, Belišće) ispred izgubila. Novogradiščanke se sada nalaze na 10. mjestu prvenstvene tablice.

Autor: Nikola Knežević/photo: Željko Idžotić