Rukometašice novogradiške “Slavonke” jučer (subota 19. svibanj 2012.) pobjedom su okončale sezonu 2011/2012. u 3. hrvatskoj rukometnoj ligi (istok). Pobijedile su vidno lošiju ekipu “Olimpije” iz Osijeka, što govori i sam rezultat 36:11.

Novogradiška “Slavonka” jučer je odigrala utakmicu zadnjeg 22. kola 3. hrvatske rukometne lige istok sezone 2011./2012. i ostvarila visoku pobjedu nad “Olimpijom” iz Osijeka 36:12. Tijekom cijele utakmice “Slavonka” je bila vidno bolja od gošći koje su osim loše igre u napadu i obrani dosta lopti izgubile, što su “naše” rukometašice odlično iskoristile, te je već do sredine prvog poluvremena rezultat bio 9:3. Najveća prednost u prvom poluvremenu je bila od 9 golova pri rezultatu 12:3. Na odmor se otišlo s rezultatom 15:7 za Slavonku. Iako se mislilo da će gošće u drugom poluvremenu pokazati bolju igru, to se nije dogodilo što je razljutilo i trenera “Olimpije” koji je isto tako bio nezadovoljan zainteresiranošću svojih igračica za igrom. Tako se prednost “Slavonke” konstanto povećavala i to sljedećim redom 22:8, 30:10, 34:10, da bi utakmica završila 36:11.
Od igračica “Slavonke” najefikasnije na terenu bila je Marinela Starčević s 10 pogodaka, a standardno odličnu igru pokazale su i “veteranke” Jasna Čulina i Ljiljana Zdunić s 5 pogodaka. Isto tako odlična je bila i Maja Milinović sa 7 pogodaka. Još su igrale Malnar (3), Bilešić (3), Sekulić (2), Đaković (1), te vratarke Sokić i Španović.
Tako je “Slavonka” na kraju sezone 2011./2012. osvojila 6. mjesto, odnosno završila je na sredini tablice. Uvjerljivo najbolja ekipa ove sezone je bila “PAN-Đakovo” koja je bez ijednog poraza osvojila ligu. Čestitke našim igračicama na osvojenom 6. mjestu.

Autor: Nikola Knežević