Rukometašice “Slavonke” u 5. kolu 3. hrvatske rukometne lige (istok) pobjedile su gošće iz Požege 35:23 (14:12).

Domaće rukometašice od početka utakmice stavile su do znanja da žele pobjedu. Rezultat je u dva navrata bio izjednačen (7:7, 8:8), a Slavonka je poluvrijeme završila prednošću 14:12. Najjače oružje Požežanki,igra na kružnog napadača, trenerica Zdunić ”zatvorila” je preuzimanjem i pokretljivom zonskom obranom. Takvim načinom igre, gošćama je prekidala zadnji pas do realizacije, kada u takvom razvoju igre dolaze do tzv. laganih golova. Udarci izvana i protekle subote su bili uglavnom laki plijen, od početka natjecanja staložene, koncentrirane i s velikom željom za igrom, naše vratarke Barbare Sokić. Nakon odličnih obrana, tjera u brzi protunapad ”u leđa” protivnica naše igračice, prvenstveno Orašinović, ali i Didović, Starčević, Samardžić…
Nova-stara igračica Slavonke Sara Dejanović razveselila nas je svojim povratkom u matični klub, što je odmah i pokazala za vrijeme koje je provela u igri. Početkom drugog poluvremena domaće igračice nastavljaju s brzim protunapadima i uglavnom drže rezultatsko odstojanje od 3 do 5 golova razlike nakon 26:18 u 47. minuti. Ostatak vremena bio je samo formalnost krajnjeg ishoda.

Poslije ovakve utakmice može se samo postaviti pitanje – zašto imamo samo 4 boda u pet odigranih utakmica? A možemo odmah i dati odgovor, izgleda da nismo imali sreće.
Protekle subote za “Slavonku” su igrale vratarke: odlična Sokić (pokretač svih akcija, vođa obrane) i Vlaović (dobro iskoristila vrijeme na vratima obranivši usput i sedmerac); igračice u polju: Didović 7(1), Samardžić 3, Sekulić, Dejanović 3, Malnar 5, Laslo 3, Starčević 3, Mili-