U šesnaestini finala Kupa Hrvatske, jučer je Sloga odigrala s Vinogradarom iz Mladine ravnopravnu utakmicu u kojoj je do same završnice imala neodlučan rezultat, a gol koji ih je izbacio iz daljnjeg natjecanja primili su u 84. minuti.

NK “Sloga” Nova Gradiška-NK “Vinogradar” Mladina: 1-2 (0-1)

Strijelci: 0-1 Filipović(7)
                1-1 Menegoni(66)
                1-2 Štulec(84)

Obje momčadi ušle su otvoreno u utakmicu. Gosti u 1.minuti preko Prijića, a domaćin minutu kasnije preko Mihića mogli su već postići pogodak. Vinogradar je poveo u 7.minuti. Prijić pronalazi Filipovića koji preciznim udarcem pogađa lijevi kut. Domaćin preko Vlaovića iz slobodnog udarca, zatim Marjanovića ne uspijevaju izjednačiti rezultat. U nastavku utakmice igrači Vinogradara ponovo ugrožavaju domaća vrata preko Prijića i Filipovića, ali  se rezultat  ne mijenja. U završnici 1.poluvremena siguran pogodak spasio je vratar  Iveković, kada je udarac uputio Rašić. U nastavku utakmice igrači Sloge igraju na sve ili ništa. Izgledne prilike imaju Mihić, Menegoni i Lončarević. Terensku premoć domaćin koristi u 66 minuti. Dugačku loptu uputio je  Vlaović prema Menegoniju koji izbija sam pred gostujućeg vratara. Iskusni strijelac šalje loptu u desi kut za 1-1. Gosti stvaraju prigode preko Povrženića i Prijića, ali rezultat se nije mijenjao. Kada se očekivao produžetak, ispucanu  loptu igrača gostiju prima na 30 metara od gola Sloge Štulec i prebacuje istrčalog vratara Ivekovića. U 92 minuti vratar Bašić spašava siguran pogodak Sloge.

Sastav “Sloge” : Iveković, Menegoni(Ćalić), Ćelepirović, Šimunović, Vlaović(Đaković), Mihić, Jurišić(Severović), Blazina, Marjanović, Lončarević, Benić
Trener: Miroslav Pavišić

Sastav “Vinogradara” :Bašić, Pecolaj, Povrženić, Mačešić(Štulec), Ivkovčić, Rašić(Rajnović), Prijić, Čagalj Čakarić (Kelava), Filipović, Meter
Trener: Sanjin Lucijanić

Foto/tekst: Branko Tomek