Večeras su rukometaši Nove Gradiške igrali utakmicu 2. kola Hrvatskog kupa,regije Slavonije, protiv prvoligaške momčadi Đakova.

Bila je to utakmica sa dva različita poluvremena. U prvom, koje je bilo uzbudljivo, puno tempa i borbenosti i drugo gdje su Đakovčani čestim kontrama postigli rezultatsku razliku i rutinirano visoko pobijedili (45:34). Analogno tome i rezultat se u prvom dijelu često mijenjao.

Novogradiščani su poveli u 29. sekundi prve minute pogotkom Prše, gosti su u furioznom tempu poveli potom sa 3:1, Novogradiščani su izjednačili sa 2 pogotka Miletića (3:3), novo izjednačenje postigao je Čosić (4:4), Prša (5:5), Prša iz sedmerca pogađa vratnicu, a odmah zatim u novom penalu još jednom izjednačuje (6:6) u 10 minuti. Još jednim sedmercem Prša ponovno dovodi domaće u vodstvo (7:6), gosti poravnavaju (7:7), a Sertić dovodi Novogradiščane u vodstvo sjajnim udarcem sa strane (8:7). Miletić skokom s krila povećava na 9:7, samo minut kasnije (14) ponovno Miletić na isti način postavlja i 10:8, a Prša nedugo zatim dovodi Novogradiščane u vodstvo od 3 gola razlike (11:8), Sertić postavlja 12:10, Ćosić 14:12, Sertić 15:14, u 23. minuti Đakovčani uspijevaju izjednačiti (15:15) i povesti (15:16), ali Sertić izjednačuje (16:16). Sertić sjajnom minijaturom prolazi i dovodi domaće u vodstvo (17:16). Neumorni Miletić ponovno skokom iz mrtvog kuta poentira za 18:16, Prša iz sedmerca u 28. minuti postiže 19:18, a samo minut kasnije iz vana i 20:18. Poluvrijeme dobiva Nova Gradiška sa 21:20. Bilo je to vrlo dobro izdanje domaćeg sastava koji su bili igrački i pucački potpuno ravnopravni, pa čak i bolji od renomiranog prvoligaša. Međutim, nastavak je ponudio drugu sliku. Đakovčani su od prvog sučevog zvižduka krenuli silovito, snažno i efikasno. Bila je to igra puna tempa, rastrčanosti i brojnih kontranapada gostiju. Očito to Novogradiščani nisu mogli pratiti, tako da su gosti u prvih nekoliko minuta izjednasčili i iznenada postigli rezultatsku razliku (21:24), a nedugo nakon svega 4 minute igre i 22:26, Sertić je postigao dva uzastopna gola pa je bilo koliko toliko podnošljivih 23:27, ali su Đakovčani nakon svega 10 minuta nastavka vodili sa 23:29. Golgeter Ivanišević postiže svoj prvi gol tek u 41. minuti (25:29), Sertić i dalje smanjujje (26:30), javlja se prvim golom i mladi Strinavić (28:31), a nedugo i drugim (30:35).

Međutim, kako se utakmica bližila kraju Đakovčani brzim i neuhvatljivim kontrama povećavaju rezultat, a novogradiški rukometaši očito umorni ne mogu slijediti njihov ubitačni tempo, što se osjeća i na rezultatu: 30:37 u 50. minuti, 31:38 u 53. minuti, 31:40 u 54. minuti, a nakon sedmerca Prše u 55. minuti rezultat je 32:40. Ivanišević smanjuje na 33:41, mladi Curić poentira prvim pogotkom i postavlja konačnih i realnih 34:45. Pobjedi Đakova nema prigovora, ali također i našim mladim igračima koji su pokazali svoje znanje i borbenost dok su imali snage. Poslije je odlučila rutina, prvoligaško iskustvo i sjajna efikasnost.

Ipak, Novogradiščani se nisu osramotili i dostojno su odigrali 2. kolo Hrvatskog kupa, slavonske regije. Golove su postigli: Ćosić 3, Miletić 7, Curić 1, Strinavić 2, Zaužel 2, Prša 9 ( 5 iz sedmeraca, jedan je opucao u vratnicu), Sertić 8, Ivanišević 2. Još su igrali: Penić, Lončarević, Latal i Dujić, uz svoga trenera Ivana Sertića. Utamicu su sudili: Igor Emanović i Zoran Mikić, oba iz Štivice.

Autor: Ivo Petrović/sisak.info