Na domaćem terenu rukometašice novogradiške Slavonke lako su došle do pobjede protiv ekipe Garčina u 17. kolu 3. hrvatske rukometne lige. Na poluvremenu je bilo 21:16 za Slavonku, dok je na kraju utakmice ta gol razlika i povećana, te su naše slavile 35:29.

Bez obzira što je ekipa Garčina jedna odlična ekipa, rukometašice Slavonke su jučer, zadnjeg dana u mjesecu ožujku, pokazale da se u Novoj Gradiški gostujuće ekipe ne mogu nadati osvajanjem nekakvih bodova. Tako da su nakon kratkog izjednačenja u uvodu utakmice (rezultat 2:2), naše rukometašice krenule u veliku ofenzivu te su se naše sjajnom igrom Mihaele Starčević, Jasne Čuline i Ljiljane Zdunić polako rezultatski odmicale da bi povećale prednost na čak 6 pogodaka pri rezultata 13:7. Bez obzira što je Slavonka tada malo stala s igrom, a Garčin se rezultatski primakao, ipak su naše i dalje bilo opasne i efikasne što govori i rezultat prvog poluvremena 21:16.

U drugom poluvremenu se ništa nije promjenilo, i dalje napadačka igra Slavonke na koju Garčin nije mogao kvalitetno reagirati. Gošće su uspjele blokirati Starčević koja je u prvom poluvremenu briljirala, no zato su tu bile iskusne Zdunić i Čulina koje su u drugom poluvremenu postigle ukupno 9 pogodaka. Iako je Garčin realno u drugom poluvremenu pokazao iznimno bolju igru nego u prvom, Slavonka je uspjela zadržati distancu i tako slavila na kraju utakmice s 35:29. Čestitke našim rukometašicama.

Inače Slavonka je jučer igrala u sljedećem sastavu: Bilešić, Remenar, Španović, Đaković, Sokić, Safundžić, Samardžić (1), Sekulić (1), Milinović (2), Mudrovčić (3), Starčević (8), Zdunić (9) i Čulina (11).

Autor: Nikola Knežević