U srijedu, 20. veljače 2013., rukometašice novogradiške “Slavonke” odigrale su trening utakmicu s ekipom iz Požege, jednim od kandidata za plasman u viši rang natjecanja (2. HRL). Bila je to ujedno i provjera za obje ekipe pred nastavak proljetnog dijela natjecanja koje počinje 12. kolom 23/24. veljače.

Domaćin nije bio kompletan, ali i u ovom sastavu bio je dostojan protivnik kompletnim
Požežankama koje su vidno razočarane napustile teren. “Slavonka” je cijelo 1. poluvrijeme bila
u vodstvu, čak u jednom trenutku 13:9, ali je poluvrijeme zaključila s 13:11. Gošće u nastavku igraju brže, kažnjavaju golovima pogreške domaćina i dolaze u prvo vodstvo kod 14:15. Rezultat se mijenja iz minute u minutu u korist gošći koje imaju najveću razliku na utakmici kod 16:22. “Slavonka” je svoj prvi gol dala u 45. minuti. Međutim, tada otpuštaju “ručnu” i do kraja igraju 11:5 u svoju korist, te završavaju utakmicu 27:27.

Ističemo obrane vratarke Sokić koja je od početka utakmice pokazala spremnost za nastavak natjecanja. Isto tako prinova ekipe Orašinović svojim dolaskom u “Slavonku” potvrdila je očekivanja trenerice Ljiljane Zdunić. Svakako kada u postavi budu i, na ovoj utakmici bolesne, Didović i Milinović, te školom zauzeta Laslo, bit će to respektabilna ekipa u predstojećim utakmicama koje ih očekuju u nastavku sezone. Treba spomenuti i igru Starčević koja je uz temperaturu ispunila normu (7 golova),  a donijela je i izjednačenje s dvije klasične kontre i golovima u 60. minuti. Spomenimo i zapažen nastup Klare Devčić koja je rutinerski s lijevog krila postigla 3 vrijedna gola što je zaista ohrabrujuće za tako mladu igračicu.

Uz Sokić na golu protiv Požežanki su igrale Orašinović 8 (2), Devčić 3, Dautović 1 (1), Jurišić, Malnar 3, Safundžić 2, Starčević 7, Đaković 2 i Remenar 1.

DODATAK

Stigla nam je večeras (nedjelja, 24. veljače) vijest kako je “Slavonka” u 12. kolu 3. HRL (istok), odnosno nastavku sezone izgubile 27:23, nakon što su u utakmici naše i vodile. U sljedećem kolu 02. ožujka 2013. godine “Slavonka” dočekuje u novogradiškoj sportskoj dvorani Elektrotehničke i ekonomske škole ekipu “Osijek 2”.

Autor: Nikola Knežević/photo: arhiva