Gradovi Osijek, Sisak, Zaprešić, Nova Gradiška u suradnji s Virtualnim ženskim poduzetničkim centrom

Koliko je znanje moć – najbolje pokazuju članice i članovi Virtualnog ženskog poduzetničkog centra, kao i svi oni koji će to tek postati, pohađanjem besplatnih edukacija za što lakše poslovno snalaženje na realnom tržištu. U proteklih mjesec dana Virtualni ženski poduzetnički centar u suradnji s nekoliko hrvatskih gradova održao je cijeli niz besplatnih edukacija za poduzetnice i poduzetnike, kao i sve one koji to žele biti. Promocija knjige “Ja (ne) mogu biti poduzetnik, autorice Sanele Dropulić i Ivane Radić održat će se danas u u Velikoj gradskoj vijećnici u 17.00 sati. 

Osim samog predstavljanja knjige podijeliti ćemo i 50 primjeraka knjige – besplatno! Gosti: koautorica knjige Sanela Dropulić

Profesor na Učilištu Nikola Šubić Zrinski – Branko Pavlović

Pjesnikinja Mirjana Gaura

Poduzetnica Kora Dilić

Moderator: Mirela Glavaš

POKROVITELJ PROMOCIJE: grad Nova Gradiška

Edukacije je u protekla četiri tjedna u Osijeku, Sisku, Zaprešiću i Novoj Gradiški poslušalo više od 300 polaznika te aktivno sudjelovalo u njima. Sve edukacije su u cijelosti besplatne za polaznike, a financiraju se iz proračuna jedinica lokalne vlasti ili fondova EU-a.

Vođeni idejom i vjerovanjem kako žene mogu biti uspješne poduzetnice, Virtualni ženski poduzetnički centar kroz svoje edukacije polaznicima pokazuje koliko je teško ili lagano zarađivati poduzetnički kruh, koliko je lijepo biti sam sebi šef, imati fleksibilno radno vrijeme, odgovarati za učinak vlastitih projekata, te motivirati buduće poduzetnice, ali i kolege poduzetnike da se sa što manje straha i neizvjesnosti, a što više informacija, poznavanja realnog tržišta, te pozitivne poslovne perspektive otisnu u vlastiti biznis i snađu u njemu.

– Slavonija iznimno pati i osjeti se manjak gospodarskih aktivnosti u ovom dijelu Hrvatske. No, korak naprijed uvidscn4727jek su držali poduzetnici, što sam i sam cijeli niz godina. Znam koliko je teško, ali zajedno je lakše, posebice uz kvalitetne edukacije i znanja kako doći do kupaca, opstati na  tržištu, kvalitetno lansirati u prodaju svoj proizvod i uslugu. U tom pravcu Nova Gradiška će podupirati inicijative edukacija i u svom proračunu osiguravati sredstva da se one nastave – ocijenio je suradnju s Virtualnim ženskim poduzetničkim centrom na provedbi edukacija Vinko Grgić, gradonačelnik Nove Gradiške. Gradonačelnik Grgić i osobno je nazočio prvoj edukaciji u ovom slavonskom gradu.

Prvoj novogradiškoj edukaciji se odazvalo tridesetak poduzetnica i poduzetnika, kao i onih koje će to biti. Upriličena je zahvaljujući logističkoj potpori koju je pružila Mirela Glavaš, vlasnica i direktorica knjigovodstvenog servisa “Kontoar” iz Nove Gradiške.

– Uvijek sam pomagala i pomažem u svom poduzetničkom radu, a kad sam vidjela da Virtualni ženski poduzetnički centar održava edukacije u suradnji s gradovima Hrvatske, sasvim mi je bilo razumljivo da Nova Gradiška mora biti nova adresa gdje će se one nastaviti. Edukacija je iznimno važan dio poduzetništva, osobno puno ulažem u obrazovanje i cjeloživotno učenje jer samo tako možemo kvalitetno “loviti” korak s trendovima na tržištu. Sve što sam čula na prvoj edukaciji je prijeko potrebno svakom poduzetniku i raduje me što nastavljamo i u 2017. godini s ovim projektom – kazala je Mirela Glavaš, poduzetnica na čiju inicijativu su se uz potporu gradonačelnika Vinka Grgića organizirale i prve edukacije u Novoj Gradišci.

Edukacija u Novoj Gradiški je ugostila mnoge iskusne poduzetnike, ali i one koji tek razmišljaju sami sebi biti šef. Marijana Bošnjak, vlasnica i direktorica Bošnjak company d.o.o. iz Nove Gradiške, koja je usmjerena proizvodnji domaćeg piva, te je već deset godina poduzetnica. No, kako sama ističe – znanja nikada nije dovoljno, pa je puna znatiželje, ali i želje za novim informacijama i motivaciju stigla na edukaciju. 

– Lijepo je da je grad nešto ovako korisno organizirao. Bez obzira na moje iskustvo, uvijek ću se edukacijama odazvati, a dovoljno je i da čujem samo jednu korisnu rečenicu, ja sam motivirana za daljnje poduzetništvo – komentirala je Marijana Bošnjak, poduzetnica koja stoji iza proizvodnje najpopularnijeg domaćeg piva kontinentalnog dijela Hrvatske. 

Uz nju je na edukaciji bila i mlada 19-godišnja Josipa Marjanović koja je početkom ove godine otvorila tvrtku uz pomoć oca. Bavi se sjetvom i preradom žitarica, a usmjereni su na eko proizvodnju.

– Iz srednjoškolskih klupa sam ušla u poduzetničke, ne  bojim se izazova, imam potporu dragih i pozitivnih ljudi oko sebe i to je najvažnije. Želim biti sama svoja šefica i želim se time baviti, a drago mi je da sam na edukaciji naučila i kako to postići – ustvrdila je mlada poduzetnica Josipa Marjanović.

Komentari
Prethodni članak5. memorijal “Pavle Matošević”
Sljedeći članakOdržan tradicionalni ples novogradiških volontera