Odbojkašice Nove Gradiške pobjedom (3:1) su se oprostile od svojih navijača. Bila je to utakmica gdje su gošće iz Bilja pružile daleko snažniji otpor nego što se očekivalo pa je bilo dosta neizvjesnosti i uzbuđenja u sva četiti odigrana seta.

Ipak, pobjeda je zaslužena iako je teško izborena. Već u prvom setu uslijedilo je iznenađenje. Bilje je povelo s velikih 6:2 i pored svih napora naše ekipe održavalo stalno vodstvo: 8:3, 9:4, 11:5, pa trener Runjaš zove prvi timeout želeći „razdrmati“ nekako neodlučne naše igračice, koje su načinile nekoliko čudnih i za njih nekarakterističnih poteza. Međutim, Bilje nastavlja u svom ritmu i vode: 12:5 i 14:7. Naše se sređuju i polako jednom mini-serijom (3:0) vraćaju se u svoju konstantu, zatim postižu 5:2, stižu na 12:16, kasnije i na minimalnih 16:18 da bi na sjajne servise Darije Banožić, čak 7 u nizu, prvi put izjednačile na 18:18, a sjajnim smečom Anje Barač prvi put i poveli s 19.18. Iako Bilje izjednačuje na 19:19, Iris Ivaniš poentira za 20:19, Anja Barač ponovno smečira za 21:19, Karla Glasnović povećava na 23:19. Barač ponovno poentira za set loptu, a Ivaniš zaključuje pobjedu u prvom setu na 25:20. Bilo je to olakšanje nakon što su gošće vodile gotovo cijelim setom.

Međutim, u drugom setu, mislilo se da će pobjeda iz prvog donijeti više radosti, ali se ponovio scenario iz prvog seta: Bilje vodi s ogromnih 5:0, trener Runjaš već tada poziva prvi time out. Međutim, nema pomoći, slijedi niz Bilja: 1:6, 1:7, 2:8, 3:9, 4:11…Izgledalo je da su suparnice neka vodeća ekipa lige. Naše izgledaju nemoćne, a suparnice ubojitim smečevima nam zadaju velike probleme pa stižu do velikih 7:14. 8:16, 8:18. U igru ulazi mlada Zubović uspijeva sa 4 uspješna servisa smanjiti razliku na 12:18, ali spasa nije bilo: gošće drže igru u svojim rukama, dominiraju scenom i zasluženo dobivaju set sa 25:15.

Treći set počinje pozitivno u našu korist s 2:0, pa 3:2, 4:3, slijede izjednačenja na 4:4, 5:5 i 6:6 i zadnje na 7:7. Sjajnim smečevima Barač, Ivaniš i Glasnović vodimo s 11:8, pa s 13:8. Na servis odlazi iz pričuve Antonija Mlinac i čini sjajnu seriju od čak 9 uspješnih servisa i rezultat je izvanredan: Novogradiške odbojkašice vode s 19:9. Gošće se ne predaju pa smanjuju na 20:12, ali je bilo već jasno da je set dobiven u korist domaćih igračica, što su učinile sa konačnih 25:18. Tako su naše odbojkašice povele s 2:1.

Četvrti set trebao je odlučiti hoće li biti 2:2 ili pobjeda 3:1. Takva dilema je postojala jer su gošće opet povele sa velikih 3:0 „bombama“ visokih i smečevima „ubojitih“ Popović i Krivić. Međutim sada ključnu ulogu preuzima naš libero koja hvata njihove servise i smečeve, pa naše izjednačuju na 3:3. Međutim, opasnost i dalje prijeti jer Bilje vodi sa 5:3, 7:3,9:4, 10:5, 11:7. Ipak naše uzvraćaju: Banožić sjajno servira, a naše napadačice Ivaniš, Glasnović i Barač sve češće smečiraju i rezultat se mijenja u našu korist, pa dolazimo do minimalnih 11:12. Gostujući trener uzima timeout, ipak Barač izjednačuje 12:12. U neizvjesnoj igri Bilje ponovno vodi:12:13, 12:14, 13:15, 14:16, 15:17. Tu seriju njihovih vodstava prekida kuhanjem Lucija Dautović na 17:17. No, gošće ne odustaju: opet vode:17:18 i 17:19. Približava se završnica: Vidošić spašava jednu „bombu“ priskače Barač i  smanjuje na 18:19, a Pilaš kuhanjem izjednačava na 19:19. Gošće se nedaju, opet vode 19:20, Banožić izjednačava na 20:20, Barač postiže vodstvo 21:20, Glasnović povisuje 22:20, Ivaniš „bombardira“ za 23:20 i utakmica je riješena. Samo je rutinski odigrano tih nekoliko završnih poena i naše odbojkašice uspješno završavaju set sa 25:22. Rastrčale su se nakon pobjede po igralištu i pozdravile svoje navijače jer se rastaju od domaće publike do siječnja iduće godine. Još ih u nedjelju očekuje susret u Splitu i onda će nastupiti kratka zimska stanka. Zaslužile su je. Utakmicu su odigrale: Zubović, Mlinac, Zečević, Banožić, Pilaš, Ivaniš, Barač, Vidošić, Glasnović, Dautović uz svoga trenera Damira Runjaša.

Autor: Ivo Petranović/photo: novagradiška.com