Novogradiški malonogometni klub “NG-Unitas” na otvaranju natjecateljske sezone 2013./2014. u 1. kolu 2. hrvatske malonogometne lige (istok) gostovao je u Dardi gdje je igrao s novim drugoligašem MNK “Darda” i slavio 3:4 (1:2).

Novogradiščani su osvojili sva tri boda ostvarivši vriejdnu gostujuću pobjedu protiv MNK “Darda” 3:4 (1:2).

Domaćin je u 8. minuti poveo s 1:0 (Sekanić), ali su Novogradiščani aktivnom napadačkom igrom u 16. minuti iznudili šesti akumulirani prekršaj domaćina, te je udarcem s 10 metara Dino Dokuzović izjednačio. Već u sljedećem napadu Ivan Prpić postiže vodeći gol za “NG-Unitas”.

Odmah početkom drugog dijela utakmice u 23. minuti razigrani Tomislav Barišić podiže vodstvo na 1:3, ali nakon toga domaćin igra dosta dobro i smanjuje prednost na 2:3 (Popić). U 29. minuta Prpić postiže svoj drugi zgoditak, no domaćin odmah uzvraća i u 30. minuti smanjuje na 3:4 (Bat).

U zadnjih 10 minuta razvila se prava napadački otvorena malonogometna utakmica u kojoj je domaćin diktirao tempo, ali je rezultat ostao nepromijenjen. Svakako treba istaknuti odličnog našeg vratara Rajka Aleksića koji je u ključnim trenucima utakmice “skidao” vrlo teške udarce domaćina.

Za pohvaliti je i vrlo dobar sudački par iz Osijeka D. Buljić i D. Škrobar.

Za MNK “NG-Unitas” igrali su: T. Barišić. D. Čavalić, D. Dokuzović, B. Menegoni, I. Prpić, L. Vlainić, R. Aleksić, I. Borovac, B. Bokan, A. Akmačić i M. Marjanović.

Sljedeću utakmicu 2. kola MNK “NG-Unitas” igra kao domaćin protiv momčadi “Eko centar” i to u ponedjeljak 21. listopada u dvorani Elektrotehničke i ekonomske škole Nova Gradiška s početkom u 17 sati i 30 minuta.

Autor: Nikola Knežević/Milivoj Žakula