Jučer je nogometni stadion Športsko rekreacijskog centra Ivo Petranović bio domaćinom finala kupa Nogometnog središta Nova Gradiška u kojem su se sastali NK”Sloga” Nova Gradiška član MŽNL Slavonije i Baranje i NK “Slavonac” (Nova Kapela) član 1.ŽNL BPŽ.

Nogometaši Sloge nisu dozvolili iznenađenje od protivničke momčadi  i uvjerljivo su se plasirali u polufinale Županijskog nogometnog kupa.

Nakon početnog ispitivanja snaga gosti iz Nove Kapele u 14. minuti preko Didovića i 18. minuti preko Kurjakovića udarcima iz daljine ugrozili su gol Sloge no do zgoditka nisu uspjeli doći. Igra se okrenula u smjeru Kapelačkog golmana i u 24. minuti nakon što je Kulundžić pronašao Ćelepirovića na desnoj strani, vratar Piccolo istrčao je na loptu, ali i promašio. Grešku je iskoristio Ćelepirović i s nekoliko metara iskosa plasirao loptu u protivničku mrežu za rezultat 1:0.

Najljepši potez na utakmici dogodio se u 33. minuti kada je slobodan udarac sa 18 metara izveo Matej Vlaović, a bravuroznom intervencijom Piccolo  izbio loptu u korner.

Drugo poluvrijeme također je krenulo u korist nogometaša “Sloge”. U 47. minuti najprije je Filip Bungić s pet metara pogodio stativu, a nedugo zatim je Glavaš promašio stopostotnu prigodu za Slavonac. U 69. minuti Sloga je povela 2:0. Danijel Bungić
pogodio je prečku, lopta se odbila do Turkalja koji ju je pospremio u mrežu i time potvrdio dominaciju “Sloge” na domaćem terenu, te osigurao pobjedu u finalu kupa NSNG 2018.

Prije finala seniora odigrano je i finale kupa NSNG i u juniorskoj konkurenciji. U predigri su se sastali juniori NK “Sloga” Nova Gradiška i  NK “Budućnosti” Rešetari. Regularni dio utakmice završio je 1:1.Pogodak za Budućnost postigao je Vladimir Blažević(14),a za Slogu Dukanović(40). Nakon izvođenja jedanaesteraca pobjeda je pripala nogometašima NK”Budućnost” krajnjim rezultatom 9:8.

Nakon odigranih utakmica uslijedila je dodjela medalja i pehara finalistima i pobjednicima ovogodišnjeg finala kupa NSNG. Odličja igračima uručili su gradonačelnik grada Nova Gradiška Vinko Grgić, zamjenik gradonačelnika, ujedno i predsjednik Saveza sportova Nova Gradiška Borislav Vidošić, predsjednik Županijskog nogometnog saveza Brodsko posavske županije Dubravko Galović, te predsjednik Nogometnog središta Nova Gradiška Damir Japundžić.