Jučer su odigrane utakmice trećeg kola Kupa Nogometnog središta Nova Gradiška, u Cerniku se igrao derbi između NK “Sloga” Nova Gradiška i NK “Mladost” Cernik, dok su u Brđanima snage odmjerile momčadi NK “Mladost” Brđani i NK “Slavonac” Gunjavci-Drežnik.

3. kolo Kupa NSNG donijelo je derbi utakmicu između NK “Mladost” iz Cernika i NK “Sloge” iz Nove Gradiške. U tvrdoj i borbenoj utakmici regularni dio je završio rezultatom 0:0 nakon čega se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Serija je započela obranom Dominika Buturca koji je zaustavio jedanaesterac kapetana “Sloge” Matej Vlaovića. Zatim su redom pogađali Ivan Kalić za “Mladost”, Daniel Bungić za “Slogu”, Zvonko Španić za “Mladost” i Ivan Kašljević za “Slogu”. Jedanaesterac Tomislava Kotorca je obranio Marko Kao i time vratio “Slogu” u igru. Slijedio je jedanaesterac Davida Turkalja koji je bio siguran izvođač. Presudan je bio jedanaesterac Josipa Španića koji je pucao visoko iznad gola, a nakon njega odluka je bila na Bojanu Bokanu koji je zabio i “Slogu” doveo do još jedne pobjede Kupa Nogometnog središta Nova Gradiška.

Nogometaši Mladosti (Brđani) ostvarili su plasman među četiri momčadi u kupu NS Nova Gradiška. Prvu prigodu domaći su imali u 23 minuti kada je Hrvoje Vlaović s 20 metara pogodio prečku. U 30. minuti Rodić je izveo korner. Lopta
dolazi do Grbića koji je glavom šalje u protivničku mrežu. Samo dvije minute kasnije u kontranapadu, Rodić nesebično pronalazi Grbića i Mladost vodi 2:0. U 2. poluvremenu preko Savića gosti su mogli smanjiti rezultat,ali siguran je
bio vratar Filipović. U završnici utakmice Marinović prelazi igrača gostujuće obrane, pronalazi Starčevića koji s nekoliko metara postiže pogodak. Rezultatom 3:0 NK “Mladost” Brđani još jednom pobjedom u nizu osigurao je plasman u završnicu Kupa koja će se igrati sljedećeg proljeća.