Jučer je na nogometnom stadionu Sportsko rekreacijskog centra Ivo Petranović odigrana polufinalna utakmica kupa Nogometnog središta Nova Gradiška između “NK Sloga” Nova Gradiška i NK” Mladost” Brđani.

Nogometni klub “Sloga” od samog početka utakmice pokazao je dominaciju nad gostujućom momčadi iz Brđana. Mnogobrojne prilike za ugroziti protivnička vrata u prvom poluvremenu ukazale su se domaćim igračima, a jednu od njih prvi je iskoristio David Turkalj udarcem s dvadesetak metara, iznenadivši gostujućeg vratara. Zgoditak za povećanje rezultata na 2:0 postigao je potom Matej Ivanović na asistenciju Davida Turkalja. Još jedan pogodak pao je u mrežu gostujućeg vratara pred sam kraj prvog poluvremena od strane Filipa Bungića koji se najbolje snašao u šesnaestercu nakon ubačaja Maria Vlaovića i udarcem glavom uputio loptu u desni kut vratara “Mladosti”.

U drugom poluvremenu unatoč dobrom otvaranju i zgoditku Tomislava Marjanovića za vodstvom 4:0, gostujući igrači pružaju jači otpor te smanjuju rezultat na 4:1 zahvaljujući igraču “Mladosti” Vlaoviću koji je loptu prebacio preko domaćeg vratara. Nogometaši “Sloge” nedugo nakon zgoditka gostujuće momčadi koriste priliku i povećavaju svoje vodstvo na 5:1. Zaslužan za peti gol “Slogaša” je Josip Gospočić. U posljednjim minutama utakmice NK “Mladost” Brđani uspjela je ublažiti rezultat zgoditkom Ivana Rodića.
Ovom pobjedom NK “Sloga” Nova Gradiška plasirala se u finale kupa NSNG koji se očekuje u svibnju protiv pobjednika u današnjem dvoboju između NK “Graničar” Laze i NK “Slavonac” Nova Kapela.