Jučer je odigrano drugo kolo kupa Nogometne središnjice Nova Gradiška. Na nogometnom stadionu ŠRC “Ivo Petranović” snage su odmjerile momčadi NK “Sloga” Nova Gradiška” i NK “Budućnost” Rešetari. U napetoj utakmici punoj preokreta o pobjedniku je odlučivalo izvođenje jedanaesteraca u kojima su se spretnijima pokazali nogometaši novogradiške “Sloge” pobijedivši krajnjim rezultatom 7:5

Nogometaši Sloge plasirali su se u 3.kolo kupa NS Nova Gradiška nakon boljeg
izvođenja udaraca s 11 metara. U 1. poluvremenu “Slogaši” dominiraju terenom i ostvaruju prednost od 2-0.
Već u prvih 10 minuta preko Bungića, zatim Severovića “Sloga” je mogla postići
pogodak za vodstvo, ali vratar NK “Budućnost” Iveković je siguran u obrani.
U 21 minuti Sloga je povela 1-0. Na centaršut Lukšića, Bungić glavom vraća loptu na 11 metara do Bokana koji majstorski preko glave pogađa lijevi kut protivničke mreže.
U 35 minuti NK “Sloga” ostvaruje pogodak za vodstvo od 2-0. Severović
pronalazi Kovačevića na 18 metara, koji plasira loptu u gol gostujuće ekipe.
Nogometaši iz Rešetara u 1.poluvremenu nisu ozbiljnije ugrozili gol domaćina.

Napetije je postalo u drugom poluvremenu kada su se nakon nekoliko izmjena nogometaši NK “Budućnost” pokazali kao ravnopravan protivnik oslabjeloj “Slogi”.

Na rezultat 2-1 smanjio je Radić koji šalje centaršut s 30 metara prema golu ekipe domaćina, a lopta nošena vjetrom završava u golu.

U 68 minuti gosti preko Batala i Glavaša nogometaši “Budućnosti” ozbiljnije ugrožavaju
suparničku mrežu, ali siguran je “Slogin” vratar Kao.

73 minuta je minuta preokreta utakmice kada Kovačević u 16 metara prelazi
Bokana koji ga ruši i ostvaruje kazneni udarac za svoju momčad. Kazneni udarac izveo je Glavaš i pogotkom izjednačuje rezultat na 2-2.

U slučaju neriješenog rezultata nastupilo je izvođenje jedanaesteraca u kojima su se spretnijima pokazali nogometaši NK “Sloga” pogodivši svaki svoj penal i obranivši jedan protivnički. Zahvaljujući dobroj obrani Maričevića, NK “Sloga” rezultatom 7-5 ostvaruje plasman u 3. kolo kupa NS Nova Gradiška.

Strijelci:1-0 Bokan(21),2-0 Kovačević(35),2-1 Radić(65),2-2 Glavaš(73 kazneni udarac)
Udarci sa 11m:Lukšić 3-2,Glavaš(Maričević brani),Bungić 4-2,Bilešić 4-3,
Kašljević 5-3, K.Jakić 5-4, Severović 6-4,Crljenković 6-5, Bokan 7-5
Sastav Sloge:Kao(Maričević),Bokan,Kulundžić,Kašljević,Lukšić,Menegoni,
Blazina(Oršulić),Mario Vlaović,Severović,Danijel Bungić(Turkalj),Kovačević.
Trener:Ivo Babić
Sastav Budućnosti:Iveković(Crljenković),Brkić,Kuštrin,Glavaš,Bilešić,Radić,
Nikolić(Gubić),Batalo,Maraković(Kovačević),K.Jakić,Kičić(M.Jakić).
Trener:Željko Bakunić