Nogometaši “Psunj Sokola” iz Okučana nisu se ove sezone kroz kvalifikacije uspjeli plasirati u Prvu Županijsku ligu.

Sve 3 ekipe imale su isti broj bodova, ali je momčad trenera Dražena Mlineka imala najslabiju gol razliku zbog koje nije otišla u viši rang. U Okučanima žale za domaćom utakmicom kvalifikacija protiv Budainka Kolonije koju su dobili s 1:0 premda su imali veliki broj prigoda koje nisu iskoristili. U odlučujućoj utakmici u Slavonskom Šamcu na poluvremenu je bilo 0:0 te im je čak i poraz od 1:0 odgovarao za plasman dalje, međutim tu utakmicu izgubili su s 3:0 te će tako i slijedeće sezone biti u natjecanju Druge ŽNL – zapad. U prošlom prvenstvu Psunj Sokol je osvojio 3.  mjesto te je imao čak 21 bod zaostatka za vodećim dvojcem iz Ljupine i Cernika.

Nogometaši iz Okučana su uz “Slobodu” iz Gornjih Bogićevaca jedina ekipa u ligi koja nije odigrala niti jednu neodlučenu utakmicu. Tako je momčad trenera Dražena Mlineka u cijelom prvenstvu u 22 utakmice zabilježila 12 pobjeda, te ima 10 poraza. Za bod su pobjegli “Slaviji” i “Graničaru” u borbi za treće mjesto, koje im je donijelo nastup u kvalifikacijama. Okučanci su imali odličan nastup u drugom dijelu sezone, u kojemu su osvojili 22 boda. Trener Mlinek je ekipu sa 7.mjesta podigao na treće mjesto. Zasluga je to i tri pojačanja; Marko Soušek, Ivan MIhaljev i Danijel Matić koji je najbolji klupski strijelac sa 16 pogodaka.

-” Cilj je plasman u viši rang, trebamo zadržati igrače i složiti momčad za plasman u idućoj sezoni. Imamo kvalitetne igrače, ulažemo u infrastrukturu, igrače, smiješi nam se lijepa budućnst u nastavku. Možda sve tri ekipe uđu u prvu županijsku ligu.” – rekao je Stipo Kljajić, predsjednik NK “Psunj Sokola”.

Nogometaši “Psunj Sokola” ostali su bez najboljeg strijelca, međutim angažirali su pet novih pojačanja, stoga im je i dalje cilj prvo mjesto i naslov prvaka u Drugoj županijskoj ligi.

Izvor: Brodportal