Na nedavno upriličenoj svečanosti Izbora najuspješnijih sportaša i sportskih ekipa grada Nova Gradiška za proteklu, 2019. godinu, za najuspješnijeg sportaša proglašen je mladi novogradiški boksač Filip Poturović, član Boksačkog kluba Nova Gradiška.

Filip je već sa deset godina počeo trenirati boks. Boksač je koji je osvojio najviše prvih mjesta na državnim prvenstvima u Hrvatskoj, od najmlađih kategorija do seniora te ni jedno finale dosada nije izgubio. Tako je i ove godine osvojio zlatnu medalju na Prvenstvu Hrvatske do 22 godine, te seniorskom pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za seniore u kategoriji do 60 kilograma i to šesti puta zaredom, kao senior, osvajač domaćih i međunarodnih turnira.

Sudionik je i Svjetske boksačke lige te potencijalni kandidat za kvalifikacije na Olimpijske igre u Tokiyu.