Ove godine ekipa mladeži (igrači ”Sloge” i ”NG-Unitas”) sudjelovala je na kvalifikacijskim turnirima ”Sportske igre mladih 2019” koji su se održali u Novoj Gradiški i Slavonskom Brodu.

Na kvalifikacijskom turniru u Novoj Gradiški sudjelovalo je osam ekipa, a igralo se po ”kup” sistemu.

Rezultati:
”UNITAS” – ”PSUNJ SOKOL” 8:0
”UNITAS”-”PLAVI 9” 5:1 (polufinale)
”UNITAS” – ”VATRENI” 0:0
                                              3:2 (finale-šesterci)

Ekipa ”Unitas-a” je osvojila prvo mjesto i plasirala se na završni turnir na nivou Brodsko posavske županije.

Na Županijski finalni turnir u Slavonskom Brodu plasiralo se osam ekipa, a igralo se 3×15 minuta (5 igrača+golman).

Rezultati:
”UNITAS”  – ”MARSA 06” 5:4
”UNITAS” – ”BEZIMENI” 7:0 (polufinale)
”UNITAS” – ”BROD 3:4 (2:1) (finale)

U finalu su dvije najkvalitetnije ekipe odlučivale o pobjedniku koji odlazi na završnicu ”Sportskih igara mladih 2019.” u Split.

Novogradiščani su potpuno kontrolirali igru u prvom dijelu utakmice i na odmor otišli s vodstvom od 2:1, ali odmah na početku drugog dijela utakmice doživljavaju ”black out” i neoprezno u četiri minute primaju tri gola. Domaćin je uz toleriranje sudaca počeo igrati nešto oštrije, što je dovelo do nepotrebnih incidentnih situacija. Igrači ”Unitasa” su uspjeli smanjiti rezultat na 3:4, ali do kraja nisu iskoristili brojne prilike, stoga na Sportske igre mladih putuju Brođani.

Svi igrači i trener Ivica Lukšić zaslužuju riječi hvale za ostvarene rezultate jer se igralo po velikoj vrućini.

Za MNK ”NG – Unitas” igrali su: Jakov Medvedović, Pavle Ivanišević, Matej Bartolović, Marko Marić, Antonio Valentić, Matko Kovačević, David Bogdanović i Luka Katinić.