“SVE JE IGRA, ZABAVA I PUSTOLOVINA UZ PRIJATELJA MIŠU I FRENDA ROBINA!”, RIJEČI SU UVODNE PJESMICE EDUKATIVNO-ZABAVNE ANIMIRANE SERIJE ZA NAJMLAĐE KOJU MOŽETE PRATITI NA 2, A PROIZVELA JU JE HRVATSKA PRODUKCIJSKA KUĆA RECIRCLE

Napokon crtić u potpunosti primjeren najmađoj djeci, i to hrvatski! Mišo i Robin prikazuju se na drugom programu HRT-a u sklopu magazina za djecu Juhuhu četvrtkom i nedjeljom, s početkom između 7.45 i 7.55 sati.

Ova edukativno-zabavna animirana serija namijenjena je djeci u dobi od 3 do 5 godina, no u njoj će uživati i nešto mlađa, kao i starija djeca.

Riječ je o prvoj hrvatskoj animiranoj seriji u zadnjih 20 godina, a za dječji program HRT-a proizvela ju je neovisna produkcijska kuća Recircle. Kao predložak im je poslužila također njihova iOS aplikacija za djecu Adventures of Choro and Robin.

Autori Miše i Robina dizajneri su i animatori Vjekoslav Živković, Marija Ivšić i Denis Alenti, a uz njih kreativni tim čine koscenaristica Martina Čip Škulić, dječja psihologinja Ana Nukić, autor uvodne pjesmice Srđan Gulić Gul, londonska skladateljica Ana Roman i nevelika ekipa mladih animatora. Glasove junacima posudili su Ana Vilenica, Krsto Bošnjak i Marko Jelić, a pripovjedačica je Jelena Buljan. Producentica serije je Miljana Dragičević.

DULJINA, ANIMACIJA I SCENARIJ PRILAGOĐENI NAJMLAĐIMA

Do sada su napravili 30 petominutnih epizoda, a taj format idealan je za mlađu djecu jer je pet minuta dovoljno dugo da bi se prenijela neka ideja, a opet dovoljno kratko da djeca ne izgube interes i koncentraciju.

Također, serija je napravljena u 2D animaciji koja je mlađoj djeci prihvatljivija i bliža, jer podsjeća na slike u slikovnicama, kao i na njihove vlastite crteže.

Scenarij svake epizode pregledala je psihologinja Ana Nukić te po potrebi sugerirala promjene kako bi sve bilo u skladu s razvojnim potrebama djece. “Zahtjevnost sadržaja, riječnik i rečenične konstrukcije u seriji prilagođeni su djeci predškolske dobi. Uz nove spoznaje o svijetu oko sebe djeca uče i o pravilima lijepog ponašanja, o prijateljstvu, suradnji i međusobnom pomaganju te kako se nositi s neugodnim emocijama. Svi ti aspekti važni su za cjelokupan i zdrav rast i razvoj djece te im služe kao pomoć u pripremi za budući samostalan život”, objašnjava.

Izvor: medijskapismenost.hr

Komentari
Prethodni članak24. Memorijal “Cvitković – Vukšić” ovoga petka
Sljedeći članakInternet stranica gimnazijskog “Zvona” ima novi izgled