Danas je, u netipičnim vremenskim uvjetima za ovo doba godine, na nogometnom stadionu “Ivo Petranović” odigrana polufinalna utakmica Kupa Nogometnog središta Nova Gradiška između juniora NK “Sloga” Nova Gradiška i NK “Graničar” Laze.

Mladi nogometaši “Sloge” uvjerljivo su svladali protivnike iz Laza rezultatom 6:0 i tako izborili ulazak u finale Kupa Nogometnog središta Nova Gradiška.

Iako su obje momčadi imale težak zadatak igranja po hladnoći, kiši i snijegu, ipak se na domaćem terenu ekipa “Sloge” bolje snašla. Tako je već u 13. minuti prvog poluvremena, udarcem glavom, Leo Jurišić zabio prvi gol utakmice i vodstvo 1:0.  U nastavku prvog poluvremena nije bilo više zgoditaka iako su obje momčadi imale prilika ugroziti suparnička vrata.

U drugom poluvremenu napete utakmice, već u 48. minuti nogometaši “Sloge” povećavaju svoje vodstvo zgoditkom Karla Kotarskog  na asistenciju Filipa Bungića. Samo sedam minuta kasnije Filip Bungić koristi dobar centaršut Adama Štefanca postiže pogodak za vodstvo 3:0. U nastavku drugog poluvremena, točnije u 57. minuti na dodavanje Ivana Škramića zgoditak za “Slogu” ostvaruje Luka Štefanac. I to nije kraj golovima, naime 9 minuta nakon četvrtog pogotka, Ante Samardžić golom u rašlje povećava vodstvo svoje ekipe na 5:0. U 88. minuti igrač “Sloge” Ivan Aleksić svojom pogotom u mrežu NK “Graničara” potvrđuje nadmoć svoga kluba.

Pod urednom sudačkom palicom glavnog sudca Tomislava Grgića (Adžamovci) te pomoćnih sudaca Ilije Bungića (Gornji Bogićevci) i Zvonimira Topčića (Rešetari) imali su prilike zgoditke ostvariti i nogometaši iz Laza, no “Slogaši” su ipak dokazali svoju kvalitetu igre.

U međuvremenu je odigrana i druga polufinalna utakmica Kupa NSNG između NK “Posavac” Davor i NK “Mladost” Cernik u kojoj je finale Kupa izborila momčad iz Davora.

Finalna utakmica juniorskog Kupa NSNG igrat će se u srijedu 26.travnja u 15 sati na stadionu “Ivo Petranović” gdje će snage odmjeriti domaćini NK “Sloga” i gosti iz Davora NK “Posavac”

Autor: Lora Jurišić