Danas su nogometaši Mladosti u Cerniku ugostili ekipu Olimpije iz Osijeka u utakmici 29. kola 3. HNL istok. U jednoj zanimljivoj utakmici obiljženoj sa tri jedanaesterca, Mladost je na kraju slavila sa ukupnim rezultatom 4:2.

Početna jedanaestorka Mladosti danas je bila u sastavu: Roman Piccolo, Krunoslav Dubravac, Ivan Kalić, Bruno Boban, Matej Vlaović, Ivica Lukšić, David Gubić, Goran Mulac, Matej Terzić, Josip Martinović i Miljenko Kumić, a sa klupe su susret započeli Dejan Ugrešić, Damir Jurić, Dalibor Medved, Mario Šimić i Goran Matošević.

Susret su po skliskom terenu bolje otvorili domaći nogometaši pred stotinjak gledatelja kada je već u drugoj minuti postignut prvi gol. Bruno Boban zabio je za 1:0 na astitenciju Mateja Terzića nakon akcije u šesnaestercu gostiju, a akciju je završio plasirajući loptu u suprotni kut gostujućih vrata. Već u osmoj minuti nogometaši Olimpije su zaprijetili iz kontre no na sreću Marko Pavošević pucao je pored vrata. U petnaestoj minuti povećane vodstva mladosti na Josipu Martinoviću napravljen je prekršaj na šesnaest metara te je sudac dosudio jedanaesterac koji je sam Martinović izveo za 2:0.

U tridesetoj minuti gosti dolaze do prvog pogodka. Na 2:1 smanjio je Mateo Duvnjak slobodnim udarcem sa ruba šesnaesterca, a u 41. minuti Olimpija dolazi do izjedačenja. Matej Vlaović napravio je prekršaj također u šesnaest metara te smo vidjeli i drugi jedanaesterac na susretu koji je uspješno realizirao svojim drugim pogotkom Mateo Duvnjak za 2:2, a s tim rezultatom se otišlo i na odmor.

Početkom 2. poluvremena Mladost je preuzela inicijativu te već u 54. minuti dolazi do novog vodstva. Ovoga puta strijelac je Matej Terzić iz jedne teške pozicije sa otprilike osam metara uz gol liniju. Lopta je uglavnom bila na polovici Olimpije kada je u 72. minuti dosuđen i posljednji treći jedanaesterac na utakmici, a drugi za Mladost. Prekršaj se dogodio na Bruni Bobanu, a siguran strijelac je još jednom bio Josip Martinović za 4:2.

Ovim rezultatom nogometaši Mladosti susret su rutinski priveli do kraja i možemo reći zasluženo osvojili nova 3 boda. U subotu NK Mladost putuje u Slobodnicu gdje će odigrati i posljednje 30. kole u sezoni 2011/2012, a nakon toga već u srijedu igraju polufinale Županijskog nogometnog kupa u Donjim Andrijevcima.

Autor: Marko Šimić