Izvanrednom igrom i borbenošću rukometaši RK “Nova Gradiška” su pobijedili prvoligašku ekipu RK “Osijek” rezultatom 35:34 nakon 2 kruga izvođenja sedmeraca.

Naši rukometaši su izuzetno kvalitetnom, agresivnom i borbenom igrom u obrani, te brzom i kreativnom igrom u napadu od početka utakmice vodili – poluvrijeme 13:11. U drugom dijelu razlika je i povećana tako da je 6 minuta prije kraja rezultat bio 25:20 za naše rukometaše. U zadnjih 6 minuta napravljeno je nekoliko grešaka, promašen sedmerac 1,5 min prije kraja i gosti su uspjeli izjednačiti.

Ipak kod izvođenja sedmeraca naši rukometaši su bili spretniji/sretniji i posljednjim golom Mladena Ivaniševića i obranom Ivana Adamčevića osigurali plasman u 1/8 Kupa Hrvatske.

RK “Nova Gradiška” je nastupio u sastavu: Ivan Adamčević, Tin Orelj – 3 gola, Matej Orelj  – 8 golova, Igor Mihić – 2 gola, Mladen Ivanišević – 6 golova, Zdravko Zaužel – 1 gol, Marko Ćosić – 7 golova, Karlo Džebić, Marko Sertić – 8 golova, Hrvoje Šaško, Matej Miletić, Dino Latal.

Čestitke dečkima na igri, zalaganju i pobjedi pred punom dvoranom Elektrotehničke i ekonomske škole.

Poziv gledateljima da ih u subotu u 18 sati bodre u 11. kolu 2. HRL Sjever protiv vrlo dobre momčadi RK “Slatina”. Pobjedom u ovoj utakmici osigurali bi 2. ili 3. mjesto u jesenskom dijelu prvenstva.

Autor: Ivan Sertić