Danas u prijepodnevnim satima, u Industrijsko-obrtničkoj školi u Novoj Gradiški predstavljeni su programi koje je škola provela i realizirala u posljednjih nekoliko tjedana. Riječ je o opremanju praktikuma za potrebe stručno-teorijske i praktične nastave, te projekt Erasmus + putem kojeg su učenici išli na razmjenu u Njemačku i Austriju.

Ravnatelj škole, Mijo Matošević, rekao je kako će ovi praktikumi puno pomoći u obrazovanju djece:

-Dva su opremljena praktikuma, trgovinski praktikum za zanimanje prodavač, te kuharsko-slastičarski praktikum za zanimanje pomoćni kuhar i slastičar. Djeca će kroz praktičnu nastavu moći lakše usvajati znanja. Ukupni financijski troškovi za opremanje iznose 80.000,00 kn, a uz naša sredstva, dio je izdvojila i Brodsko-posavska županija.

U školi su predstavljeni i provedeni projekti mobilnosti Erasmus + 

Riječ je o programu: Mobilnošću učenika i osoblja do novih kompetencija:

AKTIVNOSTI A1 i A2; od 20.11.2016.-03.12.2016. učenici su boravili u njemačkom gradu Herzogenaurachu. Boravilo je 12 učenika, od toga 8 učenika zanimanja CNC operater, 4 učenika zanimanja pomoćni kuhar i slastičar, te 3 stručna učitelja. Učenici su dio praktične nastave proveli u školskim praktikumima, a sio u stvarnom radnom okruženju, zajedno s kolegama iz Herzogenauracha i okolice. Pored učenja i prakse učenicima je omogućen i zabavni program, pa su posjetili Bamberg i Nurberg. CNC operateri praksu su obavljali u Firmi Schaeffler Technologies. Pomoćni kuhari i slastičari radili su u školskom praktikumu Staatliches Beruflices Schulzentrum Herzogenaurach, te u Firmi Lebenshilfe Erlangen-Hochstadt. 

Iskustva sudionika mobilnosti učenika koristit će prilikom uvođenja promjena u školi usmjerenih na ishode učenju u radu na razvoju operativnih programa stručne prakse koji će se provoditi na školskoj, regionalnoj i nacionalnoj razini. 

AKTIVNOST A3; od 06.11.2016. – 12.11.2016. proveden je program Mobilnost osoblja. Škola je sudjelovala na Metal kongresu u austrijskom gradu Wolfsbergu. Sudionici mobilnosti osoblja stekli su znanja i vještine koje će moći koristiti u organizaciji rada škole i nastavnom radu osoblja. Na Kongresu su sudjelovali ravnatelj škole, Mijo Matošević, nastavnici Zdenko Kurjaković i Damir Falica, te stručni učitelj Nikola Minić.

Posljednji program koji se izvodi u školi je Usavršavanje za poslove programera/ki za rad na CNC alatnim strojevima. Provodi se u suradnji s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje. Usavršavanje traje 316 sati, a po završetku programa polaznicima se izdaje se uvjerenje o završenom programu sukladno Rješenju o odobrenju izvođenja programa.

Gradonačelnik Vinko Grgić rekao je kako će Grad i dalje pomagati škole iako nije njihov osnivač, te da je u Proračunu za 2017. godinu za Industrijsko-obrtničku školu izdvojeno 50.000 tisuća kuna. Škola će sama moći odlučiti za što će taj novac biti namijenjen.

no images were found

Komentari
Prethodni članakDobitnici gradskih priznanja: brigadni general Mladen Mikolčević, počasni građanin Nove Gradiške
Sljedeći članakZBOG PRIJETNJI NJEGOVOJ OBITELJI – Sjašio Tihomir Jakovina, predsjednik ovdašnjih SDP-ovaca