Autor: Lora Jurišić

Nova Gradiška – Ove subote 14. siječnja, završila je petnaesta po redu Zimska malonogometna liga Sloga  2016./2017. Ekipa Numero – Kip gradnja osvojila je zasluženo prvo mjesto na Ligi Sloga 2016./2017.

Program završnog dana počeo je dvjema pionirskim utakmicama u sklopu redovnog sedmog kola, a to je ujedno bilo i posljednje kolo lige.

Utakmica pionira Sloge 1 i Batrine odlučivala je o posljednjem putniku u finale posljednjeg dijela pionirskog natjecanja. Batrina je nadjačala Slogu 1 rezultatom 1:0. Slijedile su dvije izrazito zanimljive i uzbudljive polufinalne utakmice seniorskog dijela natjecanja.

U prvoj utakmici susrele su se ekipe Caffe bar Minuta i Linz. Nakon 40 minuta i neriješenog rezultata (2:2) uslijedilo je izvodenje šesteraca u kojima su se spretnijim i sretnijim pokazali natjecatelji ekipe Linz pobjedivši ukupnim rezultatom 6:5.

U slijedećoj utakmici snage su odmjerili prošlogodisnji pobjednik Caffe bar Rubikon i Caffe bar Numero Kip gradnja. Bilo je to finale prije finala u kojem su se boljima polazali igrači Numero-Kip gradnje pobjedivši Caffe bar Rubikon rezultatom 2:1.

Potom su  uslijedile još dvije preostale pionirske utakmice u sklopu sedmog kola. Pobjedivši Psunj-Sokol iz Okučana pioniri Posavca iz Davora osvojili su 3.mjesto u konkurenciji pionira.

U finalnoj utakmici pionira sastali su se Mladost iz Cernika i Batrina iz Batrine pobjednik, ujedno i najbolja momčad lige pokazala se Mladost iz Cernika pobjedivši Batrinu rezultatom 3:2.

Najboljim igračem turnira u pionirskoj konkurenciji proglašen je Matej Valešić ( NK Mladost ), najboljim vratarom proglašen je Josip Krolo ( Batrina ), a najbolji strijelac turnira je Patrik Franješević ( NK Mladost ) s 13 zgoditaka.

Predzadnja utalmica dana bila je ona za 3.mjesto ZMN lige, a snage su odmjerili Caffe bar Minuta i Caffe bar Rubikon.

Prošlogodišnje pobjednike Caffe bar Rubikon s lakoćom je svladala momčad Caffe bara Minute rezultatom 7:3.

Posljednja utakmica dana bila je ona finalna, borba za prvo mjesto između ekipa caffe bara Numero-Kip gradnja i Linza u kojoj je uvjerljivo sa 4:0 slavila ekipa caffe bara Numero-Kip gradnja i time osvojila titulu najbolje malonogometne momčadi 15- te po redu Zimske lige Sloga 2016/2017.

Najboljim igračem turnira proglasen je Matej Ivanović (Numero-Kip), titulu najboljeg vratara odnio je Marko Kao (Numero-Kip), dok je najbolji strijelac  Dino Dokuzovic (Caffe bar Minuta) .

Najboljim ekipama Zimske malonogometne lige nagrade su dodjelili organizatori i domaćini vodeći ljudi NK Sloge Nova Gradiška i gradonačelnik Vinko Grgić.

I na kraju moramo spomenuti i Krunoslava Hofera voditelja i Luku Đakovića koji je vodio zapisnike s utakmica, tako da su i oni svojim sudjelovanjem doprinjeli dobroj atmosferi.