Juniori MNK “NG-Unitas” u 5.kolu  2.HMNL Istok ugostili su svoje vršnjake iz MNK “Našice” i na najbolji mogući način završili malonogometni derbi protiv mladeži Našica.

Nakon pobjede kadeta u gostima (7:3) i juniori se mogu ponositi pobjedom, no ovoga puta na domaćem terenu (6:4), sakupivši time nova 3 boda i zadržavši visoko drugo mjesto na tablici 2.HMNL Istok.

Domaćini juniora utakmicu su odlično otvorili utakmicu s pogotkom Batala već u 1.minuti. Kada je Batalo u 11.minuti  povisio rezultat na 2:0 činilo se kako će domaćin ostvariti sigurnu pobjedu. Gosti se pak, nisu slagali s očekivanjima domaćina, te su počeli pružati sve jači otpor. U 17.minuti malonogometaši Našica postigli su pogodak i time smanjili rezultat na 2:1. Time je i završeno prvo poluvrijeme.

Početak drugog poluvremena donio je pad koncentracije domaćih igrača na terenu, što su spretno iskoristili Našičani i u razmaku od dvije minute, zahvaljujući zgoditcima Tomića okrenuli rezultat na 2:3 u svoju korist. U nastavku utakmice uslijedio je pravi malonogometni triler u kojem Kotarski u 28. minuti poravnava brojeve na semaforu na 3:3. Međutim, Našičani samo dvije minute kasnije ponovno odlaze u vodstvo pogotkom Škiljića za 4:3.  Srećom domaćini brzo reagiraju i golom Kotarskog u 31. minuti  izjednačuju rezultat ( 4:4).

Novogradiščani pred kraj utakmice agresivnije preuzimaju igru, pritišću Našičane i zahvaljujući golovima Batala u 32.minuti (5:4) i Franića u 35.minuti (6:4) u svoju korist privode utakmicu kraju.

Utakmicu je korektno sudio sudački par M.Tomić (Đakovo) i M.Kozina (Slavonski Brod).

Za MNK “NG-Unitas” igrali su: L.Iveković, K.Kotarski, D.Batalo, V.Blažević, L.Jurišić, J.Gospočić, D.Balunović, H.Franić, P.Petrić