Jučer su nogometaši Mladosti iz Cernika odigrali utakmicu polufinala Županijskog nogometnog kupa protiv ekipe Tomislav Pana iz Donjih Andrijevaca. Susret je završio rezultatom 3:3, nakon kojeg se pristupilo izvođenju jedanaesteraca gdje su Cerničani imali manje sreće i nažalost izgubili utakmicu.

Mladost je nešto slabije otvorila utakmicu, a to dokazuje i podatak da su domaćini došli do vodstva od 3:0 već u 20. minuti nakon nekoliko pogrešaka obrane ali i sudaca. Bez obzira na tri primljena pogotka Cerničani se nisu predavali, nego su borbenošću uspjeli anulirati prednost domaćina. Iako su nastupili bez petorice standardnih igrača (Kao, Akmačić, Terzić, Dubravac, Jelančić) uspjeli su doći do 1. pogotka već u 21. minuti, a strijelac je bio Martinović.

Drugi pogodak Mladost je postigla u 64. minuti susreta kada Martinović smanjuje rezultat na 3:2. Kako nam je javio trener Mladosti, Dinko Terzić, 1. pomoćni sudac (Mario Galović) je najviše griješio, te na taj način regulirao tijek utakmice i konačnu pobjedu prepustio domaćinima.

Do konačnih 3:3 Mladost je stigla u 79. minuti susreta pogotkom Bobana, nakon čega se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Nogometaši Tomislav Pana su imali nešto više sreće, a promašaj Vlaovića bio je dovoljan da Cerničani izgube utakmicu.

Od svih 90. minuta, najviše će ostati zapamćen nastup sudačke trojke, (Domagoj Maričević, Mario Galović, Grozdan Gavranić) koja je, prema svemu viđenom utakmicu odlučila i prije početka. Bez obzira na suce, sve pohvale Mladostašima na hrabroj i borbenoj igri.

Za Mladost su igrali Piccolo, Jurić, Kalić, Boban, Vlaović, Lukšić, Medved, Mulac, Matošević, Martinović, Kunić, Ugrešić, Jelančić, Dubravac, Gubić, Terzić.

Autor: Marko Šimić