Nogometaši Nogometnog kluba “Budućnost” iz Rešetara jučer s u utakmici Prve županijske lige Brodsko posavske županije igrali protiv Nogometnog kluba “Amater” iz Slavonskog Broda. Odigrali su neriješeno: Budućnost(Rešetari )-Amater (Slavonski Bro) 2-2(2-2)

Strijelci:0-1 Lovreković(9), 1-1 Maraković(11),1-2 Stepić(30), 2-2 Gospočić(31)

U prekrasnom ambijentu pred oko 850 gledatelja nogometaši “Budućnosti”prije početka utakmice primili su medalje i pehar za osvojeno 1.mjesto u 2. ŽNL ZAPAD BPŽ.Prvo poluvrijeme veoma sadržajno,za razliku od 2. poluvremena.

Gosti već u 9 minuti vode 0-1.Akciju je poveo Stepić.Loptu je nabacio na peterac domaćina.Najbolje se snalazi Lovreković i postiže pogodak.Budućnost je samo

nakon 2 minute izjednačila.Loptu je poveo Batalo.Ušao je u 16 metara gostiju. Na povratnu loptu obrambeni igrač Amatera pogađa prečku.Lopta se odbija do

Marakovića i rezultat je izjednačen.Amater ponovo dolazi u vodstvo.Obrana domaćina ispucava loptu,koja dolazi do Stepića,a ovaj sigurno pogađa mrežu

Budućnosti. Samo minutu kasnije izjednačenje.Maraković pronalazi Gospočića koji pogađa desni vratarev kut. U 2. poluvremenu ništa ozbiljnije nismo vidjeli.

U 81.minuti Cindrić sa 30 metara iz slobodnog udarca puca preko gola. Najveću prigodu domaćin je imao u 85. minuti.Jakić izbija sam pred vratara Jerkovića koji sigurnom intervencijom spašava pogodak. Amater je ostvario ulazak u 1.ŽNL BPŽ.a o drugom članu odlučit će utakmica u Starom Topolju 24.lipnja 2017.između Omladinca i Budućnosti.

Budućnost: Radojević, Bilešić, Kuštrin(K.Blažević), Glavaš, G.Grgić, D.Grgić, Kožulj(V.Blažević), Batalo, Maraković(LJubić), Jakić, Gospočić(Nikolić).

Trener:Željko Bakunić

Amater: Jerković, Ivezić(Čudina), Čamber(Brnadić),  Ivanković, Golemović, Kruljac, Katušić(Dragičević), Marijić(Cindrić), Kladarić(Jozić), Stepić. Lovreković.

Trener:Boris Brica

Autor: Branko Tomek