Danas je završilo 26. seniorsko prvenstvo hrvatske u boksu na kojem su nastupila i ova dva vrsna novogradiška boksača. Dva boksača, dvije velike medalje uspjeh su kakav mnogi klubovi samo sanjaju. Zlatna i srebrna medalja stižu u Novu Gradišku. 26. prvenstvo hrvatske održalo se u dvorani sportskog centra Lučko u Zagrebu od 25.-28. veljače.

Filip Poturović i Ivan Andrašić ponovno su ispisali stranice boksačke povijesti novogradiškog kraja. Iako obojica već dugi niz godina nastupaju za BK Borovo Vukovar, treninge i pripreme odrađuju u novogradiškoj dvorani Elektrotehničke i ekonomske škole pod vodstvom trenera Zlatka Basića. Upornost, volja i svakodnevni treninzi rezultat su ovogodišnjih osvojenih medalja.

phpThumb_generated_thumbnailjpgFilip Poturović dvije godine bio je juniorski državni prvak a ove godine po prvi puta i seniorski. O njegovim uspjesima i medaljama već smo pisali proteklih godina a jedan od zapaženijih uspjeha je nastup na međunarodnom turniru u Rumunjskoj i osvajanje zlatne medalje prošle godine. Filip trenutno nastupa u kategoriji do 56kg, a put do ovogodišnje zlatne medalje priječila su mu dva boksača. U polufinalnom meču morao je svladati prošlogodišnjeg prvaka hrvatske Filipa Kolaka iz poznatog BK Leonardo iz Zagreba, a nakon pobjede rezultatom 2:1 u finalu ga je čekao Kovačević Mislav iz Velike Gorice. Ovaj protivnik gotovo da nije mogao parirati Filipu i uz dva brojanja malo je nedostajalo da bude nokautiran. Rezultat je na kraju bio očekivanih 3:0. Prijenos ovog prvenstva pratili smo na Sportskoj TV, a sukomentator bio je legendarni hrvatski boksač Željko Mavrović koji je pohvalio stil, znanje i upornost ovog mladog novogradiškog boksača.  Iako mu je tek 18 godina nastupi i medalje koje je do sada osvojio izuzetan su primjer mladima da se trud itekako isplati.

IMG_2377Ivan Andrašić već dugi niz godina nalazi se u samom vrhu hrvatskog boksa, a superteška (91+kg) kategorija u kojoj nastupa ima izuzetno jaku konkurenciju te je potrebna iznimna fizička i psihička sprema kako bi se došlo medalje.  Jedan od sudionika turnira bio je i proslavljeni hrvatski boksač Filip Hrgović koji već nekoliko godina boksa svjetske lige i nastupa za klub iz Katara. Prvi boksač s kojim je Ivan odradio meč rezultatom 3:0 bio je Petar Hodak iz BK Metalac. Drugi, izuzetno težak meč Ivan je odradio sa boksačem BK Sesvete Markom Bogdanovićem i pobjedio rezultatom 2:0. Nažalost, meč je morao biti prekinut nakon jednog sudara glavama jer su oba boksača zaradila posjekotine te je pobjeda pripala Ivanu prema trenutnom bodovanju. Nakon posjeta liječniku Ivan se vratio sa 7 šavova i zabranom daljnjeg nastupa na tuniru. Iako ga je u finalu čekao upravo spomenuti Filip Hrgović jedan od najboljih svjetskih boksača današnjice Ivan je imao priliku možda iznenaditi gledatelje i hrvatsku boksačku elitu. Srebrna medalja itekako je veliko priznanje i cilj koji je Ivan zasigurno htio ostvariti.

Sve pohvale našim boksačima i treneru na iznimnom uspjehu i nadamo se da će Nova Gradiška dobiti još ovakvih uspješnih sportaša u ovom cijenjenom plemenitom sportu.