U unaprijed odigranoj utakmici šestog kola 3.HNL na travnjaku ŠRC “Ivo Petranović” jučer je novogradiška “Sloga” pred punim tribinama dočekala do prije pola godine prvoligašku momčad “Cibalije” iz Vinkovaca.

Status favorita kao i u dosadašnjim utakmicama pripala je gostima kao iskusnijim igračima,  koji su duže u višim rangovima natjecanja, dok su se nogometaši “Sloge” pripremili pružati jak otpor i dati sve od sebe.

Da se motiv momčadi trenera Babića u simbiozi s dobrom taktikom isplatio svjedočio je krajnji rezultat kojeg je u početku utakmice, malo tko očekivao, obzirom da su gosti iz Vinkovaca već u 19.minuti dobrano zatresli mrežu domaćeg vratara Maričevića.

Nije se “Sloga” dala poljuljati, nakon vodstva gostiju pružila je veći otpor no bez opasnije ugroze za protivničkog vratara. Bilo se bitno obraniti, sve do 41. minute kada je “Slogaš” Gospočić izborio kazneni udarac kojeg je sigurno izrealizirao kapetan Vlaović i time poravnao rezultat do kraja prvog poluvremena.

U drugo poluvrijeme, okuražena zgoditkom Vlaovića i izjednačenim rezultatom s trenutno na ljestvici vodećom “Cibalijom”, “Sloga” je ušla još čvršće i motiviranije u napad za nova tri boda na domaćem terenu. I dok nogometaši Vinkovaca cijelo drugo poluvrijeme dominiraju što se tiče posjeda lopte, domaća momčad ih iznenađuje kontrama i polukontrama. Upravo je jedna od polukontri bila i pobjedonosna.  U 83. minuti Filip Bungić domogao se lopte, prošao po lijevoj strani i dodao ju novom pojačanju Mihiću koji je fantastično potegao s 20-ak metara i pogodio u mrežu nemoćnog vratara gostiju za rezultat 2:1 i veliko slavlje “Slogaša“.

Pobjedom nad Vinkovčanima “Sloga” se popela na 2. mjesto ljestvice gdje sada ima izjednačenih 10 bodova s prvoplasiranom “Cibalijom”, no i utakmicom više u odnosu na ostatak lige.

Vjetar u leđa i na ovoj utakmici domaćoj momčadi svakako su bili navijači, kojima ne promiče ništa, od sudačkih odluka do zbivanja na klupama momčadi. Dok su jedni navijači slavili veliku pobjedu novogradiške “Sloge” drugi su primijetili i komentirali revoltan potez mladog igrača s klupe trenera Babića. Što se dogodilo treneru da se nakon četrdesetminutnog zagrijavanja jednog igrača prije poluvremena, nakon pauze predomislio i kao rezervu odabrao druge igrače pitali su se na tribinama, no i komentirali kako je do poluvremena zagrijani igrač revoltno ostavio stvari, zaputio se u svlačionicu, skinuo dres i ostatak utakmice pratio s tribina. Da nije sve složno u “Slogi” naslućivalo se i prije početka sezone, kada su trzavice u svlačionici demantirane, no nesloga se danas vidjela s tribina, podržavala revolt mladog igrača i žustro raspravljala o potezima trenera Babića.

Da Babićevi momci, znaju, mogu i žele je potvrđeno, no da nije sve složno u “Slogi” jučer nije uspješno skriveno. Tko će sjediti na klupi, a tko biti na tribinama u sljedećim utakmicama u subotu protiv “Oriolika”, a srijedu protiv prvoligaša “Istre” s nestrpljenjem se iščekuje vidjeti, kao i čuti pozadina ove nesložne “Slogaške” priče.