U lokalnom derbiju 3.HNL novogradiški nogometni klub “Sloga” jučer je na travnjaku ŠRC “Ivo Petranović” snage odmjerio s gostima iz Požege, nogometašima “Slavonca”.

U neizvjesnoj utakmici u kojoj su obje momčadi bile izuzetno motivirane i dobro raspoložene bodovi su na posljetku zahvaljujući spretnosti domaćeg Filipa Bungića i zgoditkom za krajnji rezultat od 1:0 pripali našim nogometašima.

U devedesetak plus minuta gledatelji su uživali u dinamičnoj utakmici s puno prilika na obje strane, no do same završnice bez zgoditaka.  Prvu priliku na utakmicu imala je “Sloga” kada je u 20. minuti slobodni udarac s desne strane izveo je Zdravko Gospočić i ubacio u šesnaesterac, a Filip Bungić glavom loptu poslao preko gola. Za goste je prvi zatresti mrežu pokušao Matias Šulc u 25. minuti, ali njegov udarac iz daljine otišao je daleko preko gola. 27. minuta donijela je prvu izglednu priliku za goste kada je nakon ubačaja s desne strane Josip Nikolaš glavom pucao malo pokraj gola. U 28. minuti “Slavonija” je stvorila veliku priliku iz kontre, no istu nije uspjela realizirati. “Sloga” je u prvom poluvremenu svoju priliku za golom imala i u 31. minuti kada se Ivan Blažević probio po lijevoj strani i vratio povratnu loptu Danielu Bungiću koji je s petnaestak metara lijevom nogom opucao iznad gola. Do kraja poluvremena više nije bilo izglednih prilika ni za jednu momčad.

Drugo poluvrijeme donijelo je zanimljiviji nogomet, nadmudrivanja momčadi te brojne prilike ugrožavanja mreže oba vratara. U 49. minuti Mihić je glavom pokušao zatresti gol “Slavonije”, dok je u 52. minuti Filip Bungić je nanizao nekoliko igrača, ušao u šesnaesterac, ali pucao iznad gola. Veliku priliku “Sloga” je imala i u 58. minuti kada Filip Bungić, na dodavanje Ćelepirovića, pogodio gredu. Od 60. minute s prijetnjama vrataru Maričeviću krenuli su požeški nogometaši. “Slavonski” Šulc je s dvadesetak metara pucao u 67. minuti, ali nedvojbeni igrač utakmice, vratar “Sloge” Marko Maričević, odlično je obranio njegov pokušaj. Najveću svoju priliku na utakmici gostujuća momčad imala je u 73. minuti kada je stvorila višak na lijevoj strani te na odličan ubačaj u peterac natrčao Marko Žuljević. Ipak nezaustavljiv u obranama bio je Maričević. U 83. minuti stvorila se nova prilika za goste koju je ponovno ugasio vratar Maričević. “Sloga” je kaznila promašaje gostiju u 85. minuti kada je preko Filipa Bungića došla do vodstva od 1:0 što se pokazalo i konačnim rezultatom.

Ovom pobjedom “Sloga” se popela na 4. mjesto 3.HNL Istok gdje se trenutno nalazi s 21 bodom. Još tri utakmice dijele naše domaće nogometaše od kraja polusezone koju će, prema trenutnoj poziciji, završiti uspješnije od svih predviđanja početkom sezone.